Utalentowany zawodnik GFTeam, który przez całą swoją karierę walczył pod banderą tego właśnie teamu decyduje się na zmiane barw klubowych. Victor Silveiro od dłuższego czasu mieszka na Florydzie, gdzie prowadził treningi w tamtejszej filii GFTeam. Dosięgły go jednak najczęściej spotykane przeszkody w rozwoju czyli brak partnerów treningowych na wysokim poziomie. Wielu sportowców, którzy decydują się na prowadzenie swojej akademii muszą się liczyć z tego typu czynnikami co niestety blokuje rozwój kariery sportowej. Silveiro podjął decyzję o dołączeniu do teamu GB Northridge pod przewodnictwem Romulo Barrala, który jak wiemy naszpikowany jest wysokiej klasy zawodnikami.
Silveiro podkreśla, że rozstał się z GFT w pokojowych relacjach i w porozumieniu z Julio Cesarem, głównym trenerem teamu. Jak sam powiedział w Gracie Barra czeka go ciężka praca, której nie mógł uświadczyć trenując na Florydzie. Przypomnijmy, że codzienna ekipa w GB to Romulo, Edwin Najmi, Gabriel Arges, AJ Agazarm, a stałymi gośćmi są chociażby Otavio Souza czy Felipe Pena.



