Adam Wardziński najlepszym kimoniarzem w kategorii ciężkiej

Foto: https://www.instagram.com/wardziak_bjj/

Nie tylko IBJJF zaktualizowało swoje rankingu po PAN AMS 2023. FloGrappling po wielu miesiącach zaktualizowało swój ranking w kimonach. Ogromny awans zaliczył Adam Wardziński, który został numerem 1 w rankingu wagi ciężkiej. Wielkie gratulacje!

Ranking IBJJF można powiedzieć, że nie jest tak interesujący, jak ten tworzony przez FloGrappling. W rankingu IBJJF liczą się punkty zdobywane na imprezach pod sztandarem brazylijskiej federacji. Na czele rankingu P4P prowadzi Fellipe Andrew, który ma ogromną przewagę nad drugim Tainanem Dalprą.

Ranking przygotowywany przez FloGrappling jest aktualizowany dość rzadko po bardzo ważnych eventach. Na przykład, ranking No-Gi był aktualizowany po raz ostatni 17 grudnia 2022 roku. W ostatnich dniach marca został zaktualizowany ranking Gi. Nicholas Meregali wskoczył na pierwsze miejsce po świetnym występie na PAN AMS 2023. Świetna dyspozycja Adama Wardzińskiego wywindowała go na sam szczyt rankingu wagi ciężkiej.

Adam Wardziński wyprzedził Kaynana Duarte i Fellipe Andrewa. Kaynan Duarte był liderem, lecz na Mistrzostwach Europy w Paryżu zawalczył w kategorii Super Heavy (zdobył 1 miejsce, podobnie jak w OPEN Class).Drugie miejsce należy do Fellipe Andrewa, z którym Adam wygrał w niesamowitym finale PAN AMS 2023.

Co ciekawe, cała trójka zmierzy się w turnieju BJJ Stars: Battlefield w Sao Paulo. Nagroda główna wynosi, aż 200 tys. reali brazylijskich, czyli ok. 165 tys. złotych. 

https://www.flograppling.com/rankings/10824161-2023-male-gi-official-flograppling-rankings/45510-heavyweight-male-black-belt-ranking

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także