Adam Wardziński zdobywa złoty medal na PAN AMS 2023

Foto: https://www.instagram.com/wardziak_bjj/

Do trzech razy sztuka. Po srebrnych medalach w 2019 i 2021 roku, Adam Wardziński staje na najwyższym stopniu podium na IBJJF PAN Championship 2023. Polak w finale wygrał z wybitnym Fellipe Andrew.

W pierwszej walce, Adam Wardziński zmiażdzył Roberto Jimeneza. Polak zdobył 22 punkty i na koniec poddał zawodnika z Ekwadoru. W kolejnej rundzie spotkał się z Filipe Pimentelem Pinheiro. Reprezentant CheckMat Poznań poddał rywala duszeniem zza pleców przy wyniku 13-2. W półfinale, Adam spotkał się z Dimitriousem Souza. Po bardzo ciężkim boju, Polak wygrał przez decyzję sędziowską (0-0 w czasie podstawowym).

W finale Adam zmierzył się z czterokrotnym złotym medalistą IBJJF PAN AMS – Fellipe Andrew. Brazylijczyk reprezentujący Alliance walczył już z Polakiem na Europeans OPEN w 2023 roku i wygrał na punkty 7-0. 

Finał to niesamowity rollercoaster. W pierwszych sześciu minutach walki, Fellipe zanotował aż 9 punktów. Następnie Adam zdobył 2 punkty, lecz chwilę później Fellipe zdobył kolejne dwa. Adam zdobył kolejne dwa punkty za przetoczenie i na 45 sekund przed zakończeniem finału przegrywał 4-11. W 45 sekund, przeszedł z półgardy prosto do dosiadu i otrzymał dodatkowe 7 punktów. W ostatniej akcji finału, Adam próbował poddać Andrew, lecz zabrakło czasu. Wardziński otrzymał przewagę, dzięki czemu wygrał ten pojedynek. Niesamowity comeback w wykonaniu Polaka!

Gratulujemy!

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także