Aktor grający Jar Jar Binksa w Gwiezdnych Wojnach jest czarnym pasem BJJ

’https://www.youtube.com/watch?v=LoT5-Veiazg’

Postać Jar Jar Binksa jest symbolem trylogii prequeli George’a Lucas’a. Za głos tej postaci odpowiedzialny jest prawdziwy sportowiec.

Nawet ci, którzy fanami Gwiezdnych Wojen nie są mogą skojarzyć postać nierozgarniętego gungana. Okazuję się, że za realizacje głosu postaci odpowiedzialny jest Ahmed Best. Ahmed zajmuje się dubbingiem i swojego głosu użycza nie tylko w filmach, ale i w grach takich jak The Last of Us. Swoimi przemyśleniami na temat BJJ podzielił się z twórcą kanału Karbis Sarafyan.

„Zawsze czułem, że Jiu-Jitsu jest niesamowicie szczere. To jedna z niewielu kreatywnych przestrzeni, w których wkładasz pieniądze tam i widzisz efekty. W Jiu-Jitsu możesz dać z siebie wszystko i być tym, za kogo się podajesz. To naprawdę świetny korektor. To jedna z nielicznych sztuk walki, która ma to do dyspozycji.”

„Posiadanie czarnego pasa ma niewiele wspólnego z liczbą osób, które odklepujesz. Myślę, że ma to dużo więcej wspólnego z tym, ile razy ty odklepałeś. I myślę, że właśnie stąd bierze się czarny pas, to z tego doświadczenia. Jako purpurowy pas odklepywałem czarne pasy. Następnego dnia nie zdobyłem czarnego pasa. To był czas, który musiałam spędzić na macie, ucząc się… I cieszę się z tego czasu, cieszę się z podróży z purpurowym pasem. Cieszę się, że miałem nauczyciela, który mówi: „Słuchaj, nie obchodzi mnie to. Musisz się jeszcze wiele nauczyć.”

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także