Alex Pereira wyzywa Khamzata Chimaeva do walki w Huka-Huka

’https://www.youtube.com/watch?v=8LgEGlS2vps’

Panowie od pewnego czasu dosyć mocno szczypią się w social media. Dyskusja między nimi nabiera tempa od momentu promocji Pereiry na brązowy pas BJJ. 

Khamzat Chimaev (12-0) znany ze swoich bardzo mocnych zapasów i z widowiskowych walk w organizacji UFC, ma wyraźny problem z nowo panującym mistrzem kategorii średniej. Alex Pereira (7-1) nie pozostaje jednak dłużny Khamzatowi. „Poatan” postanowił wyzwać Czeczena w niecodziennej formule walki. 

Huta-Huta to ludowy rodzaj zapasów plemienia Xingu w rejonie Mato Grosso w Brazylii. Jest to rytualna walka, która jest częścią ceremonii Kuarup (rytuał pogrzebowy). Swoich sił w tej formie rywalizacji próbował, na przykład Anderson Silva czy Demian Maia. 

Pereira opublikował film ze swojego sparingu Huta-Huta, dodając komentarz: „Chimaev próbujący mnie obalić”. Na odpowiedź Czeczena nie trzeba było długo czekać:

„to jest twój poziom”

Zdaje się, że przejście Chimaeva do kategorii średniej jest nieuniknione ze względu na jego ostatnie problemy ze zrobieniem wagi. Być może jest to zapowiedź spotkania się obu panów na szczycie kategorii do 84 kilogramów. 

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także