Alexey Oleynik i Gordon Ryan zmierzą się na gali Quintet Ultra

Photo Instagram @gordonlovesjiujitsu @alexeyoleynik

Inicjatywa Kazushi Sakuraby rusza ponownie w tym roku, już jutro, czyli 30 listopada, ale to 12 grudnia dojdzie do starcia, możnaby rzecz, tytanów podczas gali Quintet Ultra.

Cztery drużyny weteranów MMA zawalczą przeciwko sobie, a atmosferę wydarzenia podgrzeje dodatkowo para zawodników, o której mowa w tytule. Specjalista od duszenia ezekielem, Aleksei Oleinik podejmie się nie lada wyzwania, czyli zawalczenia przeciwko aktualnemu mistrzowi ADCC, Gordonowi Ryanowi. Jeszcze niedawno posiadacz pasa ADCC zmagał się z urazem żeber, który wykluczył go z turnieju BJJFanatics, co akurat jego klubowemu koledze, Nickowi Rodriguezowi, wyszło na dobre, jako że zastąpił Ryana i wygrał turniej.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Cannot wait for this one!!! Super Fight between @gordonlovesjiujitsu & @alexeyoleynik1 takes place at #QUINTETUltra! Dec 12

Post udostępniony przez UFC Fight Pass (@ufcfightpass)

Co prawda, Oleinik nie jest przede wszystkim znany w kręgu grapplerów, jednakże w swojej karierze MMA odniósł zwycięstwo przez poddanie aż 45 razy! Ta liczba jest imponująca biorąc pod uwagę fakt, że wygrywał w sumie 57 razy. Nieprzypadkowo napisaliśmy, że jest on specjalistą w duszeniu ezekielem, bowiem ustanowił on rekord w UFC jeśli chodzi o poddanie tą techniką.

Wielu już próbowało zdetronizować Gordona Ryana, który to uważa się za króla jiu-jitsu, ale pomimo ostatniej kontuzji, Amerykanin zdaje się być w doskonałej formie zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Jednakże, czy to wystarczy, aby nie dał się zdusić przez „Boa Dusiciela” (ang. The Boa Constrictor), który z pewnością będzie czyhał na szyję przeciwnika? Tego dowiemy się oglądając transmisję na żywo na UFC Fight Pass 12.12 o 6.00 rano naszego czasu.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także