BJJ w kosmosie! Astronauta z purpurowym pasem zabrał kimono na stacje kosmiczną

Aktualnie BJJ przenika do wielu środowisk i gdzie się nie rozejrzymy widzimy aktorów, polityków i inne znane osoby które trenują. Takiego adepta jak Sultan Al Neyadi jeszcze nie widzieliśmy

Sultan Al Neyadi jest astronautą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (UAE), obecnie przebywającym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). To pierwsza długotrwała misja kosmiczna jego kraju – a także pierwsza osoba, która ćwiczy Jiu-Jitsu w kosmosie! Al Neyadi to purpurowy pas BJJ, który trenuje od około 7 lat. Zabrał swoje Gi na misję kosmiczną i pojawił się w nim w niedawnym filmie – chwaląc to, co Jiu-Jitsu dla niego zrobiło:

„To [noszenie kimona] jest spowodowane tym, że kocham Jiu-Jitsu. Ćwiczę Jiu-Jitsu od wielu lat i myślę, że Jiu-Jitsu bardzo mi pomogło w przygotowaniach do tej misji. I za przystosowanie się do środowiska tutaj, na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.”

 

„Kilkukrotnie, kiedy byłem w wirówce (centrifuge) – która jest maszyną symulującą siły G, które napotykamy podczas startu odczuwałem swoją wagę razy 2, 3, a nawet do 8 razy… Pierwsze wrażenie było takie, jakbym poczuł przeciwnika na klatce piersiowej. Jedną z rzeczy, których nauczyłem się podczas nauki Jiu-Jitsu, jest regulacja oddechu.”

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sultan Al Neyadi (@astro_alneyadi)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także