Buchecha, Leo Vieira i Roger Gracie kulają się z szefem ONE Championship

Foto: https://www.instagram.com/yodchatri/

Z okazji pierwszej gali ONE Championship w Ameryce Północnej działo się naprawdę wiele. Karta walk była bardzo mocna z czołowymi Amerykanami walczącymi o pasy mistrzowskie, ale w tym czasie CEO ONE Championship odbył trening z żyjącymi legendami BJJ.

Yod Chatri to główny dowodzący singapurskiej federacji ONE Championship. Yod urodził się w Tajlandii, lecz niewiele osób wie, że jest on brązowym pasem BJJ pod Renzo Gracie. Chatri ćwiczy regularnie, a jego wkład w rozwój brazylijskiego jiu jitsu jest ogromny. Pozwala on wypłynąć na jeszcze głębsze wody topowym grapplerom, a także nagradza ich solidnymi bonusami za poddania.

Nie tak dawno, bracia Ruotolo potwierdzili, że są niezwykle wdzięczni Chatriemu za możliwość walk pod sztandarem ONE. Dobre kontrakty i bonusy pieniężne poskutkowały tym, że już w następnym miesiącu otwierają swoją akademię w Kostaryce. Bracia Ruotolo to nie jedyny przypadek.

Niezwykle ciepło o Chatrim wypowiada się Mikey Musumeci, który traktuje swojego przełożonego jak prawdziwego mentora i bardzo docenia wkład Taja w rozwój i popularyzację BJJ na całym świecie.

Z okazji gali ONE Fight Night, Yod miał przyjemność potrenować z najlepszymi grapplerami na naszej ziemi. Na jednej macie znaleźli się Marcus „Buchecha” Almeida, Roger Gracie i Leo Vieira.

Możliwe, że to spotkanie zaowocuje kolejną walką Buchechy w MMA. Brazylijczyk z Santosu ma na swoim koncie 4 walki MMA w ONE Championship. Wszystkie walki zakończyły się zwycięstwem Marcusa w pierwszej rundzie (3 SUB i 1 KO). Buchecha po raz ostatni walczył 27 sierpnia 2022 roku.

Poza Buchechą, na treningu znalazł się Roger Gracie, czyli 10-krotny mistrz świata IBJJF i 2-krotny mistrz świata ADCC i Leo Vieira, czyli założyciel CheckMatu, 2-krotny mistrz świata ADCC i mistrz świata IBJJF z 1999 roku.

Wydaje się, że Yod Chatri może być jedną z postaci, która w znaczącym stopniu wpłynie na rozwój naszej dyscypliny i pozwoli na zarabianie bardzo dobrych pieniędzy z walk w formule submission grappling.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także