Chris Weidman vs Owen Livesey zawalczą na gali Polaris 23

Foto: https://www.instagram.com/polaris_professional/

Kolejne bardzo mocne zestawienie na gali Polaris. Tym razem zmierzą się ze sobą: były mistrz UFC Chris Weidman oraz srebrny medalista europejskich trialsów ADCC Owen Livesey. 

Gala Polaris 23 odbędzie się 11 marca 2023 roku w Doncaster. Poza Grand Prix Kobiet do 66 kg, zobaczymy również świetnie zapowiadający się superfight. Zmierzą się w nim były champion najlepszej federacji MMA na świecie – Chris Weidman, a także jeden z najefektywniej walczących zawodników z Europy – Owen Livesey.

Chris Weidman to mistrz UFC (2013-2015) w kategorii średniej. Amerykanin pokonywał takich zawodników, jak Anderson Silva czy Demian Maia. W 2009 roku, walczył w finałach ADCC, lecz przegrał z Andre Galvao w 1/4 finału. Chris ostatnią walkę stoczył w kwietniu 2021 roku. Amerykanin do walki przygotowuje się w New Wave Jiu-Jitsu wraz z Gordonem Ryanem.

Owen Livesey to doświadczony judoka, ale także zawodnik MMA. Póki co, jego profesjonalny rekord MMA to 2-0. W ostatnim czasie, zdobył on srebrny medal na europejskich trialsach. Dostał zaproszenie na finały ADCC, lecz w pierwszej rundzie trafił na Kaynana Duarte (zwycięzce ADCC). W federacji Polaris walczył dwukrotnie. Raz wygrał z Joshem Hingerem, a drugi raz przegrał z Hunterem Colvinem.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także