Cole Abate w niesamowitej formie. 18-latek wygrywa kat. brązowych pasów na PAN AMS IBJJF

Foto: https://www.instagram.com/coleabatejj/

18-latek jest w niesamowitej formie. Złote Dziecko Rafaela i Gui Mendesa wygrywa jedne z najważniejszych zawodów IBJJF. Amerykanin został promowany na brązowy pas BJJ niecałe 2 miesiące temu, a dziś wygrał złoto na PAN AMS IBJJF.

Cole Abate to jeden z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia. Podopieczny braci Mendes trenuje na co dzień w Art of Jiu Jitsu, a w ostatnim czasie jest w niesamowitej formie. W 2021 roku zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata ADCC 2022 po zdominowaniu trialsów East Coast. Abate wystąpił w ostatnim czasie na gali WNO, gdzie wygrał z Damienem Andersonem, a na początku tego roku wygrał Mistrzostwa Europy w Paryżu i został nominowany na brązowy pas BJJ.

Jego debiut w dywizji brązowych pasów przypadł na zawody Los Angeles OPEN IBJJF. W Kaliforni, stoczył dwie walki w kimonach i dwie w formule No-Gi. 18-latek zdobył 2 złote medale i zaliczył świetne przetarcie przed zawodami PAN IBJJF.

Dziś, Cole Abate znów nie miał sobie równych. Młody Amerykanin zdobył złoty medal w dywizji brązowych pasów w kategorii lekkiej. Zawodnik Art of Jiu Jitsu wygrał 5 pojedynków, a 4 walki zakończyły się poddaniem. 

Cole ma zaledwie 18 lat i wydaje się, że czeka go naprawdę duża kariera. Póki co, chłopak rozwija się w niesamowity sposób pod skrzydłami braci Mendes.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także