Craig Jones: „Era leglock’ów przeminęła”

W ostatnim odcinku podcastu „El Segundo Podcast” prowadzonym przez Craiga Jonesa gościem był Gunnar Nelson. Zarówno Gunnar, jak i Craig przedstawili swój punkt widzenia na panujące w BJJ trendy.

W ostatnim odcinku podcastu B-team, Gunnar Nelson zagłębił się w swoje doświadczenie treningowe, w szczególności odnosząc się do zjawiska leglock’ów, które obecnie panuje na matach Jiu-Jitsu:

„Skomplikowany świat leglock’ów nigdy nie był moją mocną stroną. Bardziej odnajduję się w klasycznych technikach – przechodzeniu gardy, dosiadach i duszeniach zza pleców. Mój repertuar zawiera duszenia z bocznej, odzwierciedlając istotę tradycyjnego Jiu-Jitsu w MMA.”

Craig znany ze swojej świetnej gry polegającej na rwaniu nóg przedstawił swój nowy – dotąd nie wypowiedziany punkt widzenia:

„Moim zdaniem era leglock’ów osiągnęła swój zenit. Niegdyś pozorna łatwość łapania ludzi, w te techniki zmniejszyła się wraz z pojawieniem się zbiorowej wiedzy na temat ich udaremniania. Nastąpiła głęboka zmiana, zmuszająca praktyków do ewolucji swoich umiejętności obronnych w odpowiedzi na skuteczne łapanie nóg”.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także