Czarujące umiejętności czy działające umiejętności? – Przemyślenia Danahera

’https://www.instagram.com/p/CmsFBVQLZvE/’

Tym razem legendarny trener – John Danaher objaśnia w jaki sposób należy myśleć o efektownych technikach tak, aby naprawdę działały.

Jak zwykle zachęcamy do odwiedzenia profilu na Instagramie trenera, gdzie John dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Nauka widowiskowych technik jest niezaprzeczalnie przyjemnym elementem treningu, pobudzającym wyobraźnię i motywującym do zgłębiania wiedzy. Jednak zapomnienie o trenowaniu fundamentalnych aspektów Jiu-Jitsu, może prowadzić do nieokiełznania wypadkowych użycia ekwilibrystycznej techniki. Z pomocą przychodzi główny trener New Wave Jiu-Jitsu.

„Umiejętności „glamour” kontra umiejętności pracy: Myślę, że można śmiało powiedzieć, że wszyscy mamy wrodzoną preferencję względem ruchów „glamour” w Jiu Jitsu – ruchów, które zachwycają tłum i wywierają podziw. Z pewnością nauka ich jest przyjemna i czasami może przynieść świetne rezultaty, ale prawda jest taka, że ​​zdecydowana większość zarówno CZASU, jak i SUKCESU na macie będzie wynikiem podstawowych umiejętności. Są to umiejętności, które umożliwiają zastosowanie widowiskowych technik. Nigdy nie zobaczysz gardy zamkniętej na filmach w social media, ale wszystkie te spektakularne przeprosty, trójkąty i sweepy, które pojawiają się na rolkach, byłyby niemożliwe gdybyś nie był w stanie utrzymać gardy wystarczająco długo, aby faktycznie je zastosować. Pomyśl o tym w liczbach. Za każdą minutę efektownych ruchów, które chcesz zastosować, spędzisz dwadzieścia minut w fazie przygotowania. Twój trening musi to odzwierciedlać. Zadaj sobie pytanie, „jaka technika leży u podstaw tej techniki?” Kiedy już to zrozumiesz, poświęć znacznie więcej czasu na umiejętności leżące u podstaw, niż na umiejętności powierzchniowe. W ten sposób budujesz grę na solidnych podstawach, która sprawdzi się przeciwko trudnym przeciwnikom.”

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez John Danaher (@danaherjohn)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także