Czołówka światowego BJJ zaproszona na Absolute Grand Prix na gali Polaris 25

polaris 25

Foto: https://www.instagram.com/polaris_professional/

Gala Polaris 24 przeszła do historii i na długo zostanie zapamiętana przez polskich kibiców. Mateusz Szczeciński poddał Jed’a Hue i został nowym mistrzem Polaris Professional. Angielska federacja nie zwalnia tempa i odsłania pierwsze karty wrześniowej gali Polaris 25. Będzie się działo!

Gala Polaris 25 odbędzie się 30 września 2023 roku. Tym razem wydarzenie odbędzie się w Walii, a dokładnie w Ebbw Vale Sports Centre (ok. 50 km na północ od Cardiff). Cała gala będzie transmitowana na platformie UFC Fight Pass.

Patrząc na pierwszych czterech zawodników zakontraktowanych przez federację, Grand Prix Absolute będzie wydarzeniem wieczoru. Główną nagrodą jest 30 tys. dolarów amerykańskich. Organizatorzy postawili (póki co) na weteranów ADCC. Pierwszym ogłoszonym zawodnikiem został obecny mistrz świata ADCC i podopieczny Johna Danahera – Giancarlo Bodoni z New Wave. W turnieju nie zabraknie dwóch świetnych zawodników z UK – Eoghan’a O’Flanagan’a i Owen’a Livesey’a. Panowie również zaliczyli swoje debiuty na MŚ ADCC, ale to Eoghan dotarł aż do półfinału, lecz finalnie nie zdobył nawet brązowego medalu. Czwartym zawodnikiem jest Izaak Michell, który wygrał australijskie trialsy ADCC.

W turnieju Absoluto weźmie udział 8-śmiu zawodników, a więc pozostały jeszcze 4 wolne miejsca. 

Kogo chętnie zobaczylibyście w tym turnieju? Mateusz Szczeciński zgłasza gotowość!

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także