Daniel Rutkowski wraca do KSW i zawalczy z Adamem Soldaevem na Stadionie Narodowym

Foto: https://www.instagram.com/ksw_mma/

Daniel Rutkowski znów związał się z największą polską federacją sztuk walki. Były mistrz Babilon MMA i FEN, a także pretendent do pasa mistrzowskiego KSW zawalczy na XTB KSW 83: Colosseum 2 z bardzo mocnym Adamem Soldaevem.

Daniel Rutkowski (15-3) to były mistrz federacji Babilon MMA i FEN. W 2021 roku, dołączył do KSW, gdzie stoczył 4 walki i przegrał tylko raz z Salahdinem Parnasse na gali KSW 68 w walce o pas mistrzowski kategorii piórkowej. Popularny „Rutek” to Mistrz Polski w zapasach (styl klasyczny) z 2014 roku.

Daniel Rutkowski pożegnał się jakimś czas temu z federacją KSW. Nie otrzymał on możliwości walki o tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej. Początkowo o pas miał zawalczyć Robert Ruchała (Grappling Kraków) z Dawidem Śmiełowskim (Ankos MMA). W późniejszym czasie, ten drugi wypadł z powodu kontuzji, a w jego miejsce pojawił się Lom-Ali Eskiev, który przegrał ostatnią walkę właśnie z Danielem Rutkowskim. 

Radomski zapaśnik i zawodnik MMA nie krył rozczarowania decyzją KSW, że o pas zawalczą Ruchała i Śmiełowski (w późniejszym czasie Eskiev), którzy byli za nim w rankingu KSW. Daniel Rutkowski był numerem 2 w rankingu KSW (kategoria kogucia).

Dziś, federacja KSW poinformowała o powrocie popularnego „Rutka” do startów pod sztandarem KSW. Chwilę później udostępniła trailer jego piątej walki w KSW. Radomski zawodnik zawalczy z Adamem Soldaevem (7-1), który w KSW wygrał dotychczas 2 walki i jest uznawany za wielki talent. Zawodnik WCA jest aktualnie numerem 6 w rankingu KSW kategorii piórkowej.

Gala odbędzie się 3 czerwca 2023 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także