Danielle Kelly zawalczy o pierwszy historyczny pas mistrzowski ONE Championship

Foto: https://www.instagram.com/jessakhan/, https://www.instagram.com/daniellekellybjj/

Pierwsza w historii walka Pań o pas mistrzowski w kategorii atomowej staje się faktem. Kade Ruotolo i Mikey Musumeci to aktualni i jedyni mistrzowie w submission grappling, ale wszystko zmieni się 29 września 2023 roku, gdy pas zdobędzie Danielle Kelly albo Jessa Khan. 

Danielle Kelly wejdzie do oktagonu ONE po raz czwarty. W poprzednich walkach, wygrywała dwa razy (z Mariią Molchanovą i Ayaką Miurą), a jeden pojedynek zakończył się remisem (z Mei Yamaguchi). W czwartym pojedynku, Amerykanka otrzyma szansę walki o pierwszy w historii pas mistrzowski w submission grappling w dywizji kobiet.

Jessa Khan to zawodniczka z Kambodży, która urodziła się w Teksasie. Jessa ma zaledwie 21 lat, a w tym roku wygrała złoty medal na Mistrzostwach Świata IBJJF 2023. Zawodniczka trenuje w Art of Jiu Jitsu pod okiem braci Mendes.

Jessa i Danielle mają już pierwszy pojedynek za sobą. W lutym 2021 roku, zawodniczki zmierzyły się ze sobą na gali Who’s Number One. Po bardzo wyrównanym pojedynku, Jessa Khan wygrała przez jednogłośną decyzję sędziów.

Walka odbędzie się na gali ONE Fight Night 14 już 29 września 2023 roku w Singapurze.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także