Demetrious Johnson (w końcu) nominowany na czarny pas!

Uważany przez wielu za najlepszego zawodnika MMA bez podziału na kategorie wagowe „Mighty Mouse” otrzymał czarny pas BJJ od swojego trenera Bibiano Fernandesa.

Demetrious Johnson (25-4-1) od 2012 roku piastował pas mistrzowski UFC kategorii muszej, broniąc ten tytuł aż 11 razy co czyni go rekordzistą. W 2019 roku po kontrowersyjnej wymianie między organizacjami, Johnson zasilił szeregi ONE Champioship i w tym samym roku zaliczył debiut pokonując Yuya Wakamatsu. Rok 2019 był pracowity dla Johnsona bo stoczył u swojego nowego pracodawcy aż 3 walki. Wysiłek się opłacił bo po październikowej walce z Kingadem zdobył pas ONE Championship dywizji muszej, który do tej pory obronił 4 razy zaliczając po drodze przegraną z Adriano Moraesem i rewanżując mu się, w dwóch kolejnych starciach.

„Mighty Mouse” zdaje się, że na tą chwilę zmienił priorytety i skupił się na swojej karierze grapplera. Jego rozbrat z MMA trwa już prawie równy rok, ale ten czas Amerykanin przeznaczył na ciężką pracę nad swoim warsztatem grapplerskim. Do poprawy było niewiele bo swoje walki przez poddanie kończył w karierze aż 11 razy. 

W ciągu ostatniego roku, w sieci krążyło wiele viralowych filmów z walkami Johnsona na turniejach BJJ i można powiedzieć, że dominował nie tylko swoją kategorią wagową, ale i zawodników o wiele cięższych w dywizjach Absoluto. Na marcowych PAN-sach zdobył złoto w swojej kategorii wagowej i srebro w Open a, w zeszłym roku dodał do swojej imponującej kolekcji osiągnięć, złoto wygrywając Mistrzostwa Świata IBJJF Masters na brązowym pasie.

Po fali komentarzy, w których ludzie dziwili się, że legendarny „Mighty Mouse” dalej jest brązowym pasem biorąc pod uwagę, że taki Alex Pereira, który teoretycznie zaczął treningi BJJ w 2015 roku otrzymał czarny pas, ale nie używa grapplingu w swoich walkach, w końcu doczekaliśmy się promocji legendarnego Amerykanina. 

How Much Sense Does Alex Pereira’s BJJ Black Belt Promotion Make?

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Demetrious Johnson (@mighty)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także