Dlaczego Gianni Grippo opuścił Renzo?

Gianni Grippo od dziecka trenował w nowojorskiej siedzibie Renzo Gracie. Jako wschodząca gwiazda światowej sceny BJJ, miał już na swoim koncie mistrzostwo świata w niebieskich, purpurowych, oraz brązowych pasach. W 2012 roku postanowił odejść do największej konkurencji Renzo – Marcelo Garcia Academy.

„To była niezwykle trudna decyzja” – Mówi Gianni. „Dorastałem pod okiem Renzo, czułem się u niego jak w domu, ale przez kilka ostatnich lat chodziła mi po głowie zmiana klubu.” – kontynuuje. W tamtym czasie u Renzo większość instruktorów była nastawiona na mma. Nawet John Danaher skupiał się wówczas głównie na tym aspekcie.

„Moim celem było zostanie mistrzem świata czarnych pasów!” – mówi Grippo. „W pewnym momencie uznałem, że muszę zrobić krok do przodu i otoczyć się ludźmi, którzy mają podobne cele do moich. Sam Marcelo zdobył pięć tytułów, także doskonale wie, co należy zrobić, żeby zostać mistrzem.” – podsumowuje.

Gianni Grippo wygrał Abu Dhabi World Pro w 2015 roku. Jak widać, na najwyższym poziomie dobór trenera i sparingpartnerów jest rzeczą nadrzędną.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także