Drabinki turniejowe na WNO 20: Night of Champions

Foto: https://www.instagram.com/flograppling/

Jedna z najmocniejszych gali zbliża się wielkimi krokami. WNO 20: Night of Champions naszpikowana jest wieloma zawodnikami ze ścisłego topu. Powrót Gordona Ryana, może zostać przyćmiony przez dwa turnieje mistrzowskie. Dziś zostały rozlosowane drabinki, a więc pary półfinałowe.

W wadze piórkowej znajdziemy czwórkę zawodników z samego topu. Faworytem wydaje się być Mistrz Świata ADCC – Diogo „Baby Shark” Reis. Zawodnik Melqui Galvao w pierwszej rundzie zmierzy się z Keithem Krikorianem. Czarny pas 10th Planet Jiu Jitsu w znakomitym stylu wygrał trialsy West Coast, lecz na MŚ ADCC 2022 uległ w pierwszej rundzie Diego Oliveirze. Po drugiej stronie drabinki, Ash Williams zmierzy się z Gabrielem Sousą. Brazylijczyk ma za sobą bardzo dobry sezon i srebrny medal z ADCC 2022. Ash Williams to jeden z topowych zawodników ze Starego Kontynentu. W Warszawie uległ on w półfinale Owenowi Jonesowi i nie wystąpił w walce o 3 miejsce. Walijczyk przyznał się, że w pierwszych walkach na trialsach przytrafiła mu się drobna kontuzja. Miejmy nadzieję, że zawodnik DRAIG będzie gotowy na niedzielny wieczór. 

W kategorii piórkowej, o tytuł powalczą prawdopodobnie Baby Shark i Gabriel Sousa. Tak kategoria półśrednia ma jednego faworyta – Mica Galvao. Niesamowity Brazylijczyk wraca do startów po kontuzji, której nabawił się na BJJ Stars 11 w kwietniu tego roku. Będzie to jego pierwszy tak poważny test. W pierwszej rundzie zawalczy z Jay’em Rodriguezem. Zawodnik B-Team jest bardzo głodny kolejny sukcesów po jego niesamowitym występie na trialsach West Coast. Druga strona drabinki to PJ Barch i młodszy brat Williama Tacketta – Andrew. PJ Barch to czarny pas 10th Planet Jiu Jitsu i na ostatnich MŚ ADCC zajął 4 miejsce. Andrew Tackett to młody i perspektywiczny zawodnik z Austin. W tym roku, Andrew wygrał na gali WNO z Rene Sousą i uważany jest za bardzo duży talent.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także