Dużo MMA i grapplingu w ten weekend. Bardzo mocne karty UFC i ONE

Foto: https://www.instagram.com/onechampionship/, https://www.instagram.com/ufc/

Ten weekend będzie niezwykle intensywny dla fanów MMA, ale także sportów chwytanych. W USA odbędą się dwie kapitalne gale. W piątek zobaczymy gale ONE Fight Night 10, a w sobotę długo zapowiadane UFC 288. Ale to nie wszystko.

Dla fanów grapplingu dobrą wiadomością są dwie walki w formule Submission Grappling na gali ONE Fight Night 10. Singapurska federacja po raz pierwszy zorganizowała galę na tereniu Stanów Zjednoczonych. Main eventem jest trzeci pojedynek Demetriousa Johnsona z Adrianem Moraesem. Były mistrz UFC jest świetnym zawodnikiem, który bardzo pewnie czuję się w parterze. Na gali zobaczymy również pojedynek o pas Michaela Musumeciego z Osamahem Almarwai. Jest to kolejna obrona pasa mistrzowskiego przez czterokrotnego mistrza świata IBJJF (czarne pasy). Na gali wystąpi również jeden z braci Ruotolo. Tye podejmie Reiniera de Ridder, który jest mistrzem ONE w formule MMA (kategoria średnia). Holender w swoich 16 wygranych walkach, aż 11 razy poddawał swoich rywali! Zapowiada się bardzo mocny pojedynek. Na gali zawalczy również były podwójny mistrz KSW – Roberto Soldic. Gala rozpocznie się w sobotę o 1:00 rano (czasu polskiego).

Kolejnym bardzo ciekawym wydarzeniem jest oczywiście UFC 288. Stawką walki wieczoru jest pas mistrzowski kategorii wagi koguciej. Aljamain Sterling zawalczy z powracającym do MMA Henrym Cejudo. Sterlin wygrał pas w starciu z Petrem Yanem i od prawie 6 lat jest niepokonany. Będzie to trzecia obrona pasa mistrzowskiego dla „Funk Master”. Henry Cejudo to Mistrz Olimpijski w zapasach (styl wolny) z 2008 roku, a także podwójny mistrz UFC (w kategorii muszej i piórkowej jednocześnie). Cejudo po raz ostatni walczył z Dominickiem Cruzem na gali UFC 249 – 8 maja 2020 roku. W co-main evencie zawalczy Mistrz Świata IBJJF Gilbert „Durinho” Burns z Belalem Muhammadem. Na UFC zobaczymy również Jessicę Andrade czy Krona Gracie. Gala rozpocznie się chwilę po północy, a karta główna ma rozpocząć się ok. 4:00 rano w niedzielę (czasu polskiego).

W sobotę odbędzie się również japoński RIZIN. Gala rozpocznie się o godzinie 10:00 czasu polskiego. W Rzymie odbędzie się 154 gala Cage Warriors. Na CW 154 zawalczy Izabela Walczak, dla której będzie to debiut w angielskiej federacji. Gala rozpoczyna się o godzinie 20:00 czasu polskiego.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także