Fabio Gurgel dla GrapplerINFO !

fabiogurgel

Stopao nasz człowiek od zadań specjalnych nawiązał kontakt z Fabio Gurgel’em, jednym z liderów Alliance Jiu Jitsu, a owocem starań Stopy jest wywiad z Fabio specjalnie dla polskich fanów !!

GrapplerINFO: Cześć Fabio, jesteśmy bardzo wdzięczni, że poświęciłeś swój czas i udzieliłeś wywiadu dla polskich fanów. Czy mógłbyś powiedzieć naszym czytelnikom jak rozpoczęła się Twoja przygoda z jiu jitsu?

Fabio Gurgel: Rozpocząłem treningi jiu jitsu w wieku 13 lat. Chciałem poznać jakąś sztukę walki, chłopak mojej siostry trenował bjj w akademii Carlosa Gracie Jr., ale polecił mi, żebym poszedł do akademii Jacaré, która była mniejsza, dzięki temu poświęcą mi większą uwagę. Zawsze będę mu za to wdzięczny.

G: Alliance to jeden z najlepszych teamów na świecie, proszę powiedz coś o historii twojej akademii, I jaki był wasz klucz do sukcesu?

F: Alliance jest zarządzana przez Jacaré, została założona przez jego najstarsze czarne pasy w 1993, w tamtym czasie nasze szkoły konkurowały ze sobą w turniejach, była to bardzo zawstydzająca sytuacja, więc postanowiliśmy połączyć wszystkie szkoły pod jednym szyldem. Narodziło się Alliance!! Co do sukcesu, nie ma żadnego sekretu, jest tylko ciężka praca i pasja do tego co kochamy.

G: Jakie są wasze plany na rok 2010?

F: Wiemy, że co roku rywalizacja jest większa, żeby utrzymać się na prowadzeniu musimy bardzo ulepszyć naszą organizację, motywować naszych zawodników i wspierać nasze szkoły jeszcze bardziej, ale nie stoimy w miejscu i spróbujemy zdobyć najważniejsze tytuły roku 2010, poczynając od Mistrzostw Europy, poprzez Pan’sy, a na mistrzostwach świata kończąc.

G: Twój przyjaciel Jacaré doznał poważnej kontuzji podczas treningu. Jak poszła rehabilitacja? Czy wszystko jest już wporządku?

F: Jacaré ma się lepiej niż kiedykolwiek, Alliance dalej będzie prowadzone przez naszego mistrza i wchodzimy na pełnej mocy w 2010 !

G: Alliance ma kilka akademii w Polsce. Czy planujesz odwiedzić nasz kraj któregoś dnia? Czy kiedykolwiek słyszałeś o polskich zawodnikach?

F: Alexandre Paiva zarządza akademiami Alliance w Polsce i wyraża się pochlebnie na temat zawodników, wiem, że polscy zawodnicy są bardzo silni, widziałem ich poczynania na Mistrzostwach Europy.

G: Czy będziesz uczestniczył w Mistrzostwach Europy w tym roku, jak oceniasz europejski poziom BJJ?

F: Myślę, że Europejczycy są co roku lepsi, poziom jest już dość wysoki, przylecimy ze wszystkimi naszymi gwiazdami żeby rywalizować w 2010 wliczając w to: Michaela, Lucasa, Malfacine, Tarsisa i wielu innych, sam też pewnie zawalczę.

G: Twoim zdaniem którzy zawodnicy są obecnie najlepsi na świecie Gi i no Gi?

F: Tak naprawdę to jest tam wielu świetnych zawodników, w mojej top 5 są:
Roger Gracie, Cobrinha, Michael Langhi, Romulo Barral I Marcelinho Garcia.

G: Jaki jest twój największy sukces jako zawodnika i jako trenera?

F: Jako zawodnik: 4 x mistrz świata, jako trener: jest tyle wspaniałych chwil, ale powiedzmy że ostatnie 2 tytuły Alliance i 3 x tytuł marcelinho na ADCC.

G: Czy pamiętasz swoją największą przegraną?

F: Finał dywizji OPEN w Mistrzostwach Świata 1997

G: Ile czasu zajęło ci dojście do czarnego pasa?

F: Sześć lat.

G: Czy zobaczymy jeszcze kiedyś Marcelo Garcia w MMA? Powodem jego porażki w debiucie były braki w przygotowaniach czy błąd taktyczny?

F:  Dużo rzeczy się dzieje przed walką, niektóre decyzje okazały się błędne i to jest powodem jego porażki, jest trudno wskazać jedną konkretną przyczynę, ale jak wszyscy wiedzą jest on niesłychanie utalentowany i jeżeli będzie chciał jeszcze kiedyś wystartować, napewno mu się powiedzie.

G: Obecnie wiele osób w Polsce startuje w kategorii wyższych pasów niż aktualnie posiadają. Czy uważasz że powinno to być zabronione?

F: Nie rozumiem tego, czemu ludzie mogą startować w wyższych pasach? Organizacja IBJJF jest  odpowiedzialna za kontrolę tego, nie ja.

G: Marcelinho i Cobrinha przegrali finał w swoich kategoriach wagowych. Czego im zabrakło aby zwyciężyć?

F: Walczyli ze wspaniałymi przeciwnikami, walki były bardzo wyrównane jednak szczęście dopisało tego dnia przeciwnej stronie, ich przeciwnicy walczyli bardzo dobrze więc nie mamy żadnego wytłumaczenia ani żalu do siebie. Marcelinho i Cobrinha przygotowują się właśnie do następnych występów…

G: Jakie są twoje wrażenia po tegorocznym ADCC? Czy którykolwiek z wyników cię zaskoczył?

F: Poziom był bardzo wysoki więc każdy mógł wygrać, Braulio był najlepszy jednak nie było to dla mnie zaskoczeniem, wiedziałem wcześniej, że stać go na ten sukces.

G: Która część treningu Jiu-Jitsu jest najistotniejsza? Jaka jest twoja rada dla nowych zawodników BJJ?

F: Pracujcie nad podstawami, rozszyfrujcie detale i bądźcie pewni, że wasza akademia jest dobra i w pełni Was satysfakcjonuję.

G: Dzięki za wywiad, życzymy Tobie sukcesów i wszystkiego najlepszego w Twoich przyszłych przedsięwzięciach…

F: Dzięki bardzo, to była przyjemność móc udzielić wywiadu dla  Waszych czytelników w Polsce i mam nadzieję, że będę miał możliwość odwiedzić Wasz kraj w najbliższej przyszłości.

Fabio Gurgel

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także