Ffion Davies vs Jasmine Rocha na gali Tezos WNO 19

Foto: https://www.instagram.com/flograppling/

Ffion Davies powraca na maty Who’s Number One. Zawodniczka z Wysp Brytyjskich stanie do obrony tytułu mistrzowskiego do 57 kilogramów (125 funtów). Jej przeciwniczką będzie utalentowana córka Vagnera Rocha – Jasmine.

FloGrappling poinformowało o drugiej walce, która odbędzie się na gali Tezos WNO 19. Walką wieczoru jest bardzo mocny pojedynek dwóch Brazylijczyków – Nicholas Meregali zawalczy z Kaynanem Duarte w formule No-Gi! Organizaorzy zadbali również o bardzo mocne nazwiska w walce poprzedzającej pojedynek zawodników z New Wave i Atosu.

Ffion Davies stanie do obrony pasa mistrzowskiego z Jasmine Rocha. Ffion to aktualnie najlepsza grapplerka ze Starego Kontynentu. Kilka dni temu, Walijka wygrała swój drugi tytuł Mistrzyni Świata IBJJF z rzędu (2022 i 2023). Gdyby tego było mało, Davies to Mistrzyni Świata ADCC z 2022 roku, a od pewnego czasu trenuje pod okiem legendy BJJ – JT Torresa!

Jasmine Rocha to również bardzo utalentowana zawodniczka. Córka legendarnego Vagnera Rochy ma zaledwie 21 lat, a swoją przygodę z BJJ rozpoczęła w wieku 5 lat. Swój czarny pas otrzymała w 2022 roku i od tego czasu zdobyła srebrny medal na MŚ IBJJF No-Gi i brązowy medal na PAN IBJJF No-Gi. W tym roku zdobyła dwa srebrne medale na ADCC Denver, a kilka dni temu sięgnęła po 2 złote medale na ADCC Dallas.

Gala odbędzie się 10 sierpnia 2023 i będzie transmitowana przez FloGrappling.

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także