Gordon Ryan zapowiada swój szybki powrót

Foto: https://www.instagram.com/gordonlovesjiujitsu/

Jeden z najlepszych grapplerów nowej generacji wraca do akcji. Zawodnik New Wave zapowiedział swój powrót do startów jeszcze w tym roku i zgłasza gotowość do walki na AIGA Global, jeśli … drużyna prowadzona przez Mo Jassima dotrze do finałów.

Już za kilkanaście dni odbędzie się półfinał AIGA Global Champions League w Ałmatach. W byłej stolicy Kazachstanu zbierze się kilka drużyn, a półfinały zaplanowane są na 19-20 sierpnia 2023 roku. Zdecydowanym faworytem jest drużyna Modolfo Team prowadzona przez głównego organizatora ADCC. Mo Jassim zebrał weteranów, medalistów i mistrzów ADCC, a jego drużyna wygląda tak: Thalison Vitorino, Zach Kaina, Gabriel de Souza, Fabricio Andrey, Cole Abate, Dante Leon, Izaak Michell, Giancarlo Bodoni, Luke Griffith i John Hansen.

Tak, drużyna wygląda imponująca, a gdybyśmy dodali jeszcze Gordona Ryana. Sam Amerykanin jest chętny na takie rozwiązanie i dołączenie do drużyny na finałowy turniej, który ma się odbyć jeszcze w 2023 roku. Mistrz ADCC zapowiedział swój już powrót do startów, jeśli jego stan zdrowia nie przeszkodzi mu w treningach. O swoich planach startowych, Gordon wspominał już u Bruce’a Buffer’a: 

„Mam nadzieję wrócić na październikową kartę (Who’s Number One), a następnie mam nadzieję, że będę głównym bohaterem UFC Fight Pass Invitational w grudniu z Georgesem (St-Pierre).”

Kilka dni temu, Amerykanin potwierdził chęć walki na turnieju AIGA Global.

„Mam taką nadzieję. Musimy zobaczyć, jaka jest data (turnieju), ponieważ mam wydarzenie UFC, na którym spróbuje zawalczyć. Staram się zaplanować to wokół tego, może po tym, ale zdecydowanie chcę, jeśli mój harmonogram na to pozwoli.”

Wydaję się, że powrót Króla Gordona jest już bliski. Przypomnijmy, że jego ostatnia walka to pojedynek na UFC Fight Pass Invitational pod koniec 2022 roku i wygrana z Nickym Rodem w dogrywce. Gordon miał zawalczyć z Felipe Peną 22 lutego 2023 roku, lecz walka nie doszła do skutku i została anulowana dzień przed walką. Powodem odwołania walki były poważne problemy zdrowotne Amerykanina.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zobaczymy Gordona na: październikowym WNO (prawdopodobnie dojdzie do anulowanego pojedynku z Felipe Peną), grudniowym UFC Fight Pass Invitational, a także na finałach AIGA Global (również w grudniu).

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także