III Mistrzostwa Polski Submission Only/EBI Rules wracają do Radomia już w maju

Już w dniach 21-22 maja po długiej przerwie do kalendarza startowego wracają Mistrzostwa Polski Submission Only w formule EBI Rules, które liczyć będą swoją trzecią edycję. Wszyscy sympatycy walki w tej formule po raz kolejny zawitają do Radomia.

Warto zaznaczyć, że po nie tak dawno w Stanach Zjednoczonych miała miejsca kolejna edycja turnieju EBI, która również wróciła na scenę po kilkuletniej przerwie. Przypomnieliśmy sobie jak widowiskowa jest ta forma rywalizacji i jak naładowana akcjami jest walka kiedy w gre nie wchodzi punktacja, a jedynie walka o poddania. Przypomnijmy, że w formule EBI w ramach dogrywki walka rozpoczyna się z pozycji pleców lub „spider web”, które bezpośrednio mają prowadzić do poddania lub obrony. 

Organizatorzy zadbali o to, aby jak najwięcej startujących mogło sprawdzić się w rywalizacji proponując popularne kategorie wagowe oraz zaawansowania według systemu IBJJF. Zestaw dozwolonych technik kończących natomiast odbędzie się według poszczególnych kategorii zaawansowania ADCC. Na turnieju odbędzie się również rywalizacja młodszego pokolenia, które powalczy według klasycznych zasad punktowania i prowadzenia walki według IBJJF. 

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia w komunikacie organizatora. Nie przegapcie tego wyjątkowego turnieju, widzimy się na miejscu !

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także