Islam Makchachev pewny swojej wygranej w pojedynku zapaśniczym z Jordanem Burroughsem.

’https://www.youtube.com/watch?v=e0SjKt-6ajg’

W wywiadzie z października zeszłego roku, Islam sugerował Danielowi Cormierowi ściągnięcie do AKA (American Kickboxing Academy) zapaśników o olimpijskim poziomie. W rozmowie przywołano nazwisko Jordana Burroughsa.

Burroughs jest złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Londynie z 2012 roku. Jest uważany za jednego z najlepszych zapaśników tej ery i w profesjonalnych zapasach w stylu wolnym ma odnotowanych 221 zwycięstw. 

We wczorajszym vlogu opublikowanym na kanale Daniel Cormier, były podwójny mistrz organizacji UFC przywołał wywiad z przed roku. Cormier nie miał wątpliwości, że Islam musiałby uznać wyższość Amerykanina. Podkreślił, że Islam jest jednym z najmocniejszych zawodników i jego nietypowe zapasy sprawiają problemy każdemu. Islam radzi sobie z o wiele cięższymi zawodnikami i sprowadzenie go na ziemie graniczy z cudem. Pomimo tego, według Cormiera ten pojedynek byłby do jednej bramki. 

Często poruszanym tematem w środowisku jest angaż Jordana w MMA. Olimpijczyk wyklucza taką możliwość ze względu na potencjalne obrażenia jakie może mu sprawić ta dyscyplina. Amerykanin zapowiedział przejście na sportową emeryturę po letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku. 

Być może dojdzie kiedy do sparingu obu panów w zapasach i możemy mieć tylko nadzieję że nagranie ze spotkania nie pozostanie w kuluarach. 

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także