Jak podnosić poziom swojego jiu jitsu bez partnera?

Foto: https://www.instagram.com/jiujitsuflo/

Brazylijskie Jiu Jitsu to sport indywidualny, lecz niezwykle ciężko jest trenować go bez partnera. O ile specjalne ćwiczenia wzmacniające można wykonywać samemu na siłowni, o tyle niektóre techniki bardzo ciężko wykonać samemu. Z pomocą przychodzi Jiu Jitsu Flow, który każdego dnia udostępnia techniki, które można przedrillować solo!

Jiu Jitsu Flow to świetnie rozwijający się kanał na Instagramie. Ari Goldman to brązowy pas BJJ i twórca kanału, który pozwala na trenowanie ruchów powiązanych z BJJ bez udziału partnera. Ćwiczenia przystosowują ciało do wykonywania ruchów, dzięki którym można wykonać wiele zaawansowanych technik. Ćwiczenia pomagają opanować własne ciało, aby mogło ono wykonywać trudniejsze ruchy, takie jak, np.: Berimbolo. Chyba nikomu nie udało się wykonać tej techniki za pierwszym razem.

Wielu trenerów sądzi, że dany ruch powinien być przedrillowany wielokrotnie, aby z powodzeniem mógł być wykorzystany podczas walki w czasie sparingów lub na zawodach. Bolączką wielu akademii jest brak drillowania technik z zeszłego dnia, tygodnia czy miesiąca. Dobrym sposobem może być wykonanie takich ćwiczeń na rozgrzewkę, aby budować pamięć mięśniową. 

Ari pokazuje również wiele ciekawych ćwiczeń, które pozwolą zwiększyć zakres pracy Twoich bioder, które są kluczowe podczas kulania się na macie. Rozciąganie i mobilność to kolejne ważne aspekty podczas trenowania BJJ, a są one pomijane przez wielu zawodników, jak i trenerów. Ćwiczenia można potraktować również, jako świetny trening solowy, gdy w naszej akademii nie odbywają się zajęcia. 

Materiały udostępniane przez Goldmana to także świetny pomysł, gdy zostajemy poddani przymusowej kwarantannie i nie możemy pojawić się na macie. Wystarczy kawałek maty i możemy pozostać w treningu i rozwijać swoje umiejętności.

Jeśli jeszcze nie trafiliście na kanał Ariego Goldmana, warto zaobserwować go na Instagramie!

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także