Jedyny zawodnik z Europy, który otarł się o strefę medalową ADCC. Highlights z ADCC – Eoghan O’ Flanagan

Foto: https://www.instagram.com/eoghanoflanagan/

Eoghan O’ Flanagan był jedynym Europejczykiem, który dotarł do półfinału MŚ ADCC 2022. Anglik otarł się o strefę medalową kat. -88 kg, lecz niestety przegrał swój półfinał z Giancarlo Bodonim. Kontuzjowany wyszedł do pojedynku o brąz z Vagnerem Rocha. 

Eoghan O’Flanagan wygrał pierwsze europejskie trialsy ADCC, który odbywały się w Poznaniu. Większość walk wygrał on przed czasem poprzez poddania skrętówką. Do Las Vegas nie pojechał, jako faworyt. Już w pierwszej rundzie wylosował on legendarnego Xande Ribeiro. Brazylijczyk urodzony w amazońskim Manaus jest dwukrotnym mistrzem ADCC i 7-krotnym mistrzem świata IBJJF.

W pierwszej rundzie, niespodziewanie wygrał z Xande po 15-minutowym boju. W ćwierćfinale, rozprawił się z Masonem Fowlerem (przez brutalną dźwignię na nogę). Anglik również tu nie był faworytem, ponieważ Amerykanin wygrał bardzo mocne trialsy East Coast, a w pierwszej rundzie poddał Alexandre Jesusa. Niestety w półfinale przegrał ze zwycięzcą kategorii – Giancarlo Bodonim, a w walce o 3 miejsce uległ Vagnerowi Rocha.

Eoghan O’ Flanagan był jedynym Europejczykiem, który dotarł do półfinalu ADCC w 2022 roku. Oczywiście, jeśli chodzi o kategorię mężczyzn. Ffion Davies (Walia) wygrała kategorię -60 kg kobiet.

FloGrappling opublikowało ostatnio najlepsze momenty z dwóch wygranych walk Anglika!

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także