Jiu jitsu jako pomoc w policji

Od pewnego czasu jiu jitsu jest ważnym instrumentem pomocy w policji. W Brazylii choć nie jest obowiązkową częścią szkolenia w policji, wielu funkcjonariuszy zwróciło się do Gentle Art. Korzyścią trenowania jiu jitsu przez funkcjonariuszy policji, jest możliwość unieszkodliwiania przestępców.

Douglas Maddarena, student w Gracie Barra Campinas w Sao Paulo mówi, że jiu jitsu zmieniło jego życie a dzięki wielkiemu poświęceniu po siedmiu latach treningu otrzymał czarny pas bjj.

Rozpocząłem treningi w 2003 roku, po namowach mojego współpracownika, który niestety zmarł. Mój przyjaciel posiadał brązowy pas, cierpiał na ataki paniki. Ważył 102 kg i miał tylko 171 cm. Był bardzo otyły.

Douglas nazywany pieszczotliwie przez kolegów z drużyny Presuntinho mieszka i pracuje jako policjant w stresującym Sao Paulo.

Pracowałem w specjalnych jednostkach takich jak GARRA, ścigałem także niebezpiecznych przestępców. Rozpracowywałem także PCC ( jeden z największych gangów narkotykowych w Sao Paulo )  Byłem także detektywem w policji w ciągu 18 ostatnich lat.

W jakości życia i pracy policjanta, Douglas potwierdza, że jiu jitsu jest doskonałym narzędziem.

Odkąd zacząłem trenować jiu jitsu moja psychika wzrosła o 100 % i nie trzeba nic mówić o moim fizycznym stanie zdrowia. To było dla mnie wielkie zwycięstwo, Gracie Barra jest teraz dla mnie jak rodzina. Jiu jitsu ponad wszystko jest czymś wielkim dla mojego osobistego życia, które poprawia moje życie.

Udało mi się nauczyć kilku znajomych w zawodzie jak unieszkodliwić przestępcę za pomocą jiu jitsu bez użycia broni. Jiu jitsu jest spektakularne dla mojego życia zawodowego, dzięki niemu można uniknąć wiele bólu.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także