Kade Ruotolo vs Tommy Langaker o pas mistrzowski ONE Championship

Foto: https://www.instagram.com/grappling_italia/

Wszystko wskazuje na to, że Kade Ruotolo stanie do kolejnej obrony pasa mistrzowskiego. Jego kolejnym rywalem będzie Tommy Langaker, który w ONE Championship jeszcze nie przegrał. Informacje podał jeden z włoskich portali, lecz zapowiada się, że walka odbędzie się już za niecałe 2 miesiące.

Kade Ruotolo przeżywa w ostatnim czasie najlepszy czas w swojej karierze. Został najmłodszym mistrzem świata ADCC i to w jakim stylu. Podopieczny Andre Galvao poddał wszystkich swoich przeciwników, a w finale wygrał z młodym talentem z Brazylii – Micaelem Galvao. 

Widowiskowe akcje i wysokie umiejętności zaowocowały walką o pas mistrzowski federacji ONE Championship. W singapurskiej federacji sztuk walki, zawodnik Atosu stoczył już 3 pojedynki. Wygrywał z Shinya Aoki (decyzja), Ualim Kurzhevem (poddanie) i Matheusem Gabrielem (decyzja). W czwartej walce, zmierzy się prawdopodobnie z Tommym Langakerem.

Norweg to jeden z najlepszych grapplerów ze Starego Kontynentu. Zawodnik z Północy wygrał europejskie trialsy, lecz na MŚ ADCC w Las Vegas przegrał w pierwszej walce z PJ Barchem (na punkty). Jeszcze przed MŚ ADCC zadebiutował w ONE. Po świetnych 10 minutach, wygrał przez decyzję sędziowską z Renato Canuto. W drugiej walce, poddał dźwignią na nogę Ualiego Kurzheva. W trzeciej walce, Norweg prawdopodobnie dostanie szansę walki o pas mistrzowski do 77 kg.

Walka zaplanowana została na 9 czerwca 2023 roku (według doniesień Grappling Italia). Informacje potwierdził jednak sam pretendent o pas (Tommy udostępnił ten post na swoim stories na Instagramie). Kto wygra w tym pojedynku?

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także