Kade Ruotolo vs Uali Kurzhev o pas mistrzowski organizacji ONE!

https://www.instagram.com/p/Cj0USKZuokG/
https://www.instagram.com/p/CjbvajvJN5D/?utm_source=ig_web_copy_link

Już 21 października odbędzie się pierwszy w historii organizacji pojedynek o mistrzostwo wagi lekkiej w submission grappling. W walce wieczoru zmierzy się tegoroczny mistrz ADCC wagi do 77 kilogramów Kade Ruotolo z multimedalistą turniejów Judo oraz Sambo – Ualim Kurzhev’em.

Rok 2022 dla jednego z braci Ruotolo jest niezwykle owocnym. Wygrana debiutancka walka w ONE z Shinya Aokim i rozgromienie przeciwników na ADCC sięgając po złoty medal turnieju. Przed młodym zawodnikiem Atosu jeszcze w tym roku na drodze stanie zawodnik z zupełnie innym stylem i przede wszystkim bogatszym doświadczeniem na macie. Uali Kurzhev jest rosyjskim multimedalistą w Judo i Sambo. Do najważniejszych osiągnięć Rosjanina należą:

  • 4x mistrzostwo świata w Sambo
  • 4x mistrzostwo Rosji w Sambo 
  • 1x mistrzostwo Europy w Sambo
  • 1x złoto Judo Grand Slam -73 kg
  • 1x złoto Judo Grand Prix -73kg

W rozmowie z ONE Uali, wyraża swoje podekscytowanie szansą pojedynku z Ruotolo. Nie twierdzi, że sambo jest lepsze od BJJ, lecz obiecuje wiele niespodzianek.

Mimo doświadczenia Rosjanina zdaje się, że to Kade będzie faworytem tego pojedynku. Miejmy nadzieję, że panowie pokażą wszystko co oferują zapasy i że walka nie będzie meczem do jednej bramki. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ONE Championship (@onechampionship)

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także