Kamil Handzel brązowym medalistą Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych!

’https://www.youtube.com/watch?v=rq5kchZjWqc’

11 listopada odbyły się Mistrzostwa Świata dla osób niepełnosprawnych. Podczas turnieju reprezentantem naszego kraju był Kamil Handzel, któremu udało się przywieźć blachę.

Całe wydarzenie miało miejsce w JIU-JITSU ARENA w Abu Dhabi. Zawodnicy walczyli bez podziału na stopień zaawansowania i kategorie wagowe. 

Historia Kamila jest bardzo inspirująca i może stanowić motywację nie tylko dla osób niepełnosprawnych ale i dla tych, którzy muszą pracować zdecydowanie mniej na swój sukces. Kamil jest pasjonatem sportów walki i bardzo utytułowanym zawodnikiem. Może pochwalić się między innymi: brązowym pasem w taekwondo, medalami z turniejów w kickboxingu i purpurowym pasem w BJJ, który zdobył w Alpha Jiu Jitsu Academy w Wiedniu, gdzie na co dzień trenuje. 

Kamil tuż po swoich narodzinach doznał zatrzymania akcji serca na 45 minut. W wyniku tego zdarzenia ma porażoną lewą półkulę mózgu, co powoduje problemy z mową i koordynacją ruchową. Mimo przeciwności losu jest aktywnym zawodnikiem poświęcającym się w pełni samodoskonaleniu. Bardzo polecamy Kanał na YouTube Kamila, na którym opowiada o swojej historii i pokazuję swoją drogę do Mistrzostw Świata. Gratulujemy sukcesu i życzymy następnych medali.

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także