Kluby BJJ w Rio de Janeiro

Foto: https://www.instagram.com/riodejaneirodobrasil/

Rio de Janeiro to miasto niesamowite. Bardzo łatwo się w nim zakochać, a przez wielu ludzi nazywane jest Cidade Maravilhosa, czyli cudowne miasto. Rio to miasto kontrastów, gdzie bogactwo spotyka się z ogromną biedą, ale jest mekką dla wszystkich trenujących Brazylijskie Jiu Jitsu. Świetna pogoda, ocean, najlepsze kluby na świecie i acai. Czego chcieć więcej? Który klub BJJ wybrać w Rio de Janeiro?

Rio de Janeiro to jedna z ulubionych destynacji wszystkich jiu-jiteiros. Piłka nożna, BJJ, kawa, karnawał i plaże Copacabana czy Ipanema. Chyba nie ma lepszego połączenia. Rio de Janeiro jest o wiele popularniejszym miastem, niż ogromne Sao Paulo, w którym również można znaleźć wiele mocnych GYMów (np.: Melqui Galvao).

Przechadzając się po Rio de Janeiro znajdziemy bardzo wiele lokalnych akademii, a także wielu grapplerów wracających z treningu w kimonach przez zatłoczone ulice Copacabany. Poniżej prezentujemy listę klubów BJJ w Rio de Janeiro.

 1. Fightzone (Checkmat)
  Jedna z najlepszych akademii w Rio de Janeiro. Miejsce znajduje się w dzielnicy Copacabana i jest jedną z najczęściej odwiedzanych akademii w Rio de Janeiro. Szkoła prowadzona przez Ricardo Vieirę ma ogromną liczbę zajęć dla odwiedzających (także w formule No-Gi).
 2. Alliance Rio de Janeiro
  Siedziba Alliance mieści się w dzielnicy Leblon. Jest ona uważana za jedną z najbogatszych w Rio, siedziba Alexandre Gigi Paivy.
 3. GF Team
  HQ GF Team. Akademia prowadzona przez Julio Cesara, który jest trenerem wielu najlepszych brazylijskich grapplerów. Akademia mieści się w centralnej części Rio de Janeiro, więc będzie to dobry pomysł, dla tych, którzy nie zatrzymują się w najdroższych dzielnicach Rio – Copacabanie czy Ipanemie.
 4. Gracie Barra
  Gracie Barra w Rio de Janeiro była kiedyś główną siedzibą tego klubu (przed wyprowadzką do Kaliforni). Zajęcia prowadzi profesor Jefferson Moura, a klub zlokalizowany jest w Zona Oeste (zachodnie rejony Rio). W ostatnim czasie, Gracie Barra otworzyła swoje siedziby na Copacabanie i w dzielnicy Botafogo.

 5. RFT Botafogo
  W dzielnicy Botafogo znajduje się też również jeden z najlepszych klubów No-Gi. Zajęcia z Luta Livre są dostępne w RFT Botafogo, a wiele osób twierdzi, że jest to najlepsza miejscówka do potrenowania bez kimon w Rio.
 6. Carlson Gracie
  Kolejna akademia zlokalizowana poza Copacabaną. Siedziba Carlson Gracie mieści się nieopodal dzielnicy Flamengo, a dokładniej w Laranjeiras. Zajęcia prowadzi profesor Marcelo Saporito.
   
 7. De La Riva BJJ HQ
  Każdy zna tę gardę, lecz nie każdy wie, że Ricardo De La Riva prowadzi swoją szkołę na Copacabanie. Szkołę można znaleźć również pod nazwą Equipe 1.

 8. Academia Fernando Terere
  Jedna z najciekawszych miejscówek w Rio de Janeiro. Mistrz świata i niesamowita postać w świecie Brazylijskiego Jiu Jitsu prowadzi swoją szkołę w Ipanemie. Szkoła jest znana z tego, że jest świetnym miejscem dla dzieci, które mogą wybrać drogę BJJ zamiast niebezpiecznego życia w faweli, a Terere jest dla nich świetnym przykładem.

  Zerknijcie na nasze konto na Instagramie, gdzie w najbliższych tygodniach pojawi się relacja z kilku klubów BJJ w Rio de Janeiro. Zaobserwujcie już teraz, jeśli tego jeszcze nie zrobiliście 🙂

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także