Kobiety po raz pierwszy w historii zawalczą w walce wieczoru na gali WNO

WNO 11.11

Foto: www.flograppling.com

Po raz pierwszy w historii Who’s Number One – walka kobiet odbędzie się jako main event. Walka Marinho vs. Bodoni została anulowana (prawdopodobnie ze względu na kontuzję Bodoniego, której nabawił się na ostatniej gali EBI), dzięki czemu pojedynek Ste-Marie vs. Bastos zyskał miano najważniejszej walki wieczoru.

W walce wieczoru zmierzą się: Brianna Ste-Marie i Mayssa Bastos. Gala odbędzie się już 11 listopada 2022 roku. 

Brianna Ste-Marie to niezwykle utalentowana zawodniczka z Kanady. W zeszłym roku, wygrała ona Worlds-y IBJJF No-Gi i American Championship (Gi i No-Gi) w brązowych pasach. Została promowana na czarny pas i była pierwszą kobietą, która wygrała trialsy ADCC East i West Coast. Na Mistrzostwach Świata ADCC przegrała w finale z Ffion Davies i zdobyła srebrny medal w kat. -60 kg.

Mayssa Bastos to Brazylijka, która od kilku lat jest nie do zatrzymania na światowej scenie BJJ. Bastos posiada czarny pas od ponad czterech lat, a w tym czasie zdobyła 6 złotych medali na Mistrzostwach Świata IBJJF (3 w Gi i 3 w No-Gi). Poza tym, dorzuciła jeszcze 5 złotych medali na PANS-ach i 4 razy wygrała AJP Grand Slam World Tour.

Cała karta walk jest naprawdę bardzo mocna.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także