Kornik na gorąco po nominacji na czarny pas BJJ

 

Co czułeś w chwili wręczenia Ci czarnego pasa?

Doznałem szoku termicznego. Popłakałem się ze wzruszenia co widać na filmiku, który zamieściła Weronica.

Spodziewałeś się w ogóle, że ten moment może nadejść właśnie podczas tej wizyty w Brazyli?

Nie spodziewałem się tego i nawet nie myślałem o tym kompletnie, jednak De La Riva powiedział, że skoro wygrałem Mundial w Sao Paulo w kategorii Open, Mundial Master&Senior w Rio i jeszcze do tego wywalczyłem srebro na Rio Open to bezapelacyjnie zasługuje na coć więcej. Nie czuję się jeszcze na tyle mocny by mieć czarny pas. Są lepsi zawodnicy ode mnie, którzy mam nadzieję, że ten pas niebawem otrzymają tacy jak Jama czy Łukasz Bagiński, ale to nie była moja decyzja tylko Ricarda De La Rivy. Ciekawy jestem czy ktokolwiek potrafiłby Mu odmówić przyjęcia takiego wyróżnienia.

Czym dla Ciebie jest czarny pas BJJ?

Czarny pas jest napewno ukoronowaniem mojej ciężkiej pracy, tych wszystkich (często samotnych) wyjazdów na drugi koniec świata i stresów. Myślę, że jest marzeniem każdego zawodnika jednak powtarzam, że nie bylem na to kompletnie przygotowany w tym momencie. Szczerze mówiąc po kilku ostatnich osiągnięciach myślałem by zakończyć już tą moją przygodę ze startami na zawodach jednak takie wyróżnienie jest dla mnie kolejnym motorem napędowym i wiem,  że muszę potwierdzić ten pas na jakiś ważnych zawodach. Ja nie będę się mieszał w żadną politykę BJJ w Polsce i nikomu nie zamierzam wchodzić w drogę.

Jakie to uczucie otrzymać takie wyróżnienie z rąk samego De La Rivy?

Co tu dużo mówić, jest to niesamowite uczucie. Naprawdę nie pamiętam kiedy ostatni raz płakałem, jednak wczoraj nie potrafiłem zahamować łez. Zrobię wszystko, żeby godnie reprezentować ten pas i jestem pewien, że na pewno Was nie zawiodę.

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także