Król powraca! Gordon Ryan zawalczy już 1 października 2023

Foto: https://www.instagram.com/gordonlovesjiujitsu/

Na ten powrót czekali wszyscy fani, jak i antyfani Gordona Ryana. Jeden z najlepszych zawodników w historii BJJ powraca do startów po problemach zdrowotnych. Zawodnik New Wave stanie do obrony swojego pasa mistrzowskiego WNO!

Gordon Ryan nie stoczył, ani jednej walki w 2023 roku! Ostatni raz widziany był pod koniec 2022 roku podczas walki z Nickim Rodem na gali UFC Pass Fight Invitational. Gordon wygrał w dogrywce ze swoim byłym klubowym kolegą. W późniejszym czasie, miała odbyć się kolejna walka Gordona z Felipe Peną, ale jak wszyscy wiemy, walka została anulowana na ostatniej prostej ze względu na problemy zdrowotne Gordona.

Teorii spiskowych na temat pogorszenia stanu zdrowia obecnego championa ADCC było bardzo wiele. Czy były prawdziwe? Pewnie nigdy się tego nie dowiemy, bo nie należy spodziewać się testów antydopingowych po gali WNO.

Gordon Ryan zawalczy już 1 października 2023 roku na gali Tezos WNO 20: NIght Of Champions! Gordon Ryan zmierzy się z Patrickiem Gaudio w Bayou Music Center w Houston w Teksasie. Walka odbędzie się w formule No-Gi.

Nie jest to zawodnik z samego topu. Największymi osiągnięciami Gaudio są złote medale z PAN American i Brasileiro z 2017 roku. Co więcej, Brazylijczyk nie prezentuje w ostatnich miesiącach świetnej formy. Aktualnie, Patrick Gaudio ma na swoim koncie 3 przegrane z rzędu (przegrana z Dimiriusem Souzą w ćwierćfinale PAN American, przegrana z Adamem Wardzińskim w pierwszej rundzie BJJ Stars i przegrana z Javierem Barterem w 1/8 finału na Grand Slamie w Rio de Janeiro).

Cała gala zapowiada się bardzo mocno i będzie można obejrzeć ją na platformie FloGrappling!

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także