Kron Gracie wraca do oktagonu UFC po ponad 3 latach nieobecności

Marzec miesiącem wielkich powrotów. Już niedługo do klatki powróci utalentowany Kron Gracie, którego już od dłuższego czasu nie widzieliśmy. 

Kron Gracie (5-1) to uznany zawodnik Brazylijskiego Jiu-Jitsu wywodzący się z legendarnej rodziny założycieli. Swoją przygodę z profesjonalnym grapplingiem zakończył w 2013 roku przy okazji ADCC. Przed przejściem do MMA zdążył pokonać takie osobistości jak: Garry Tonon, Victor Estima, Murilo Santana, Leandro Lo i wielu innych. Karierę w grapplingu zakończył z bilansem 23-11.

W 2014 roku rozpoczął swoją przygodę z MMA u boku braci Diaz w Kalifornijskim Stockton. Pod okiem braci Diaz i Gilberta Melendeza udało mu się odnotować serię 4 wygranych bez porażki, w organizacji Rizin nie pozostawiając żadnej z walk w rękach sędziów. W 2019 roku zadebiutował, w organizacji UFC wygrywając z Alexem Caceresem przez RNC w pierwszej rundzie. Ostatnią walką Krona była ta z Cub’em Swanson’em w 2019 roku, gdzie musiał uznać wyższość Amerykanina przegrywając jednogłośną decyzją.

Po 3,5 roku absencji Kron skrzyżuje rękawice z Charlsem Jourdain’em (13-6-1) na UFC 288. Charles swoją ostatnią walkę przegrał z Nathaniel’em Wood’em przez decyzję sędziowską. Domeną Kanadyjczyka jest stójka, czyli płaszczyzna w której zazwyczaj udawało mu się kończyć pojedynki. Gala już 6 maja w New Jersey.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także