Kto jest najlepszym grapplerem No-Gi (P4P)?

Gordon Ryan

Foto: www.instagram.com/flograppling/

W poprzednim artykule pisaliśmy o aktualizacji rankingów FloGrappling. Jednym z ciekawszych jest bez wątpienia ten bez podziału na kategorie wagowe. W rankingu nie znalazł się żaden z Polaków, lecz widać jak mocna jest pierwsza dziesiątka. W TOP10 nie znaleźli się również tacy zawodnicy, jak Nick Rodriguez (mistrz ADCC i EBI), Lucas Barbosa (vice mistrz ADCC), Giancarlo Bodoni (mistrz ADCC) czy Nicolas Meregali (podwójny medalista ADCC).

Na pierwszym miejscu znajduje się najbardziej kompletny zawodnik brazylijskiego jiu jitsu, czyli Gordon Ryan. Podopieczny Johna Danahera nie ma sobie równych. Na drugim miejscu uplasował się najmłodszy mistrz ADCC i posiadacz pasa ONE Championship – Kade Ruotolo. Na ostatnim miejscu podium znalazło się miejsce dla drugiego z braci Ruotolo – Tye’a. Zawodnik Atosu zdobył brązowy medal w kategorii Absoluto na Mistrzostwach Świata ADCC. 

Czwarte miejsce przypadło zawodnikowi, który jest dopiero na początku swojej wielkiej kariery, a już zdobył srebrny medal na ostatnich MŚ ADCC – Mica Galvao z Fight Sports. Piąte miejsce zajmuje zwycięzca ADCC do -99 kg, czyli Kaynan Duarte. Pozycja szósta to Mikey Musumeci, który musiał wycofać się z ADCC, lecz jest posiadaczem pasa mistrzowskiego w singapurskiej federacji ONE. Na siódmym miejscu znalazł się zwycięzca kategorii Absoluto, czyli Yuri Simoes, a tuż za nim jeden z szefów B-Team – Craig Jones. Dwa ostatnie miejsca to jedni z najlepszych zawodników najniższej kategorii wagowej. Miejsce dziewiąte zajął mistrz ADCC Diogo Reis z Fight Sports, a miejsce 10 Diego Pato Oliveira, czyli brązowy medalista ADCC.

  1. Gordon Ryan – New Wave Jiu-Jitsu
  2. Kade Ruotolo – Atos
  3. Tye Ruotolo – Atos
  4. Mica Galvao – Fight Sports
  5. Kaynan Duarte – Atos
  6. Mikey Musumeci – Pedigo Submission Fighting
  7. Yuri Simoes – Brasa CTA
  8. Craig Jones – B-Team
  9. Diogo Reis – Fight Sports
  10. Diego „Pato” Oliveira – Dream Art

Źródło: www.flograppling.com

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także