Kto zgarnął pasy mistrzowskie i zarobił na TAGA Copa Poland III ?

fot. Adam Przybyłowicz 

Wczoraj w Tarnowie Podgórnym odbyła się trzecia edycja popularnego turnieju TAGA Copa Poland. Rywalizacja odbywała się zarówno w formułach Gi oraz No-Gi w pełnym przedziale wiekowym. Po raz kolejny organizatorzy zadbali o to, aby zachęcić do rywalizacji mocne nazwiska z krajowego podwórka. Oprócz zajawkowych pasów mistrzowskich do wygrania były nagrody pieniężne w zagranicznej walucie. 

O wspomniane trofea rywalizowała elita w kategorii brązowe/czarne pasy w dywizjach małe (-80 kg) oraz duże (+80kg) OPEN. W kategorii Gi bezkonkurencyjny okazał się Adrian Kozicz (Checkmat), który w finale małego OPEN wygrał z Jakubem Maszczakiem, natomiast w kategorii zajął drugie miejsce zaraz za klubowym kolegą Kubą Najdkiem. Podwójne złoto z kolei zgarnął Bartek Zawadzki (Rio Grappling), który wygrał zarówno swoją kategorię wagową jak i duże OPEN. 

W formule No-Gi z eurosami do domu wrócił Jakub Maszczak (Szop&Jitsu Słupsk), który w drodze po złoto wygrał na punkty, a w finale przez trójkąt rękoma rekompensując sobie brązowy medal w kategorii. Duże OPEN po raz kolejny należało do Bartka Zawadzkiego, który niewątpliwie wrócił z imprezy bogatszy o kilka stówek do domu. 

TAGA Copa Poland niewątpliwie udowadnia, że tworzy solidną markę na rynku krajowych zawodów i przyciąga ciekawe nazwiska co tworzy kolejne możliwości rozwoju. Nie zapominamy oczywiście o kolorowych pasach, juniorach oraz najmłodszych, którzy zdobywają super cenne doświadczenie i mogą obserwować czołówkę w akcji. Do następnego ! 

 

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także