Lovato Jr zawalczy o pas! Lovato Jr vs Pedro Marinho na Tezos WNO 20

Foto: https://www.instagram.com/flograppling/

Lovato Jr powrócił ze sportowej emerytury i to w jakim stylu! Amerykanin zakończył swoją karierę sportową podczas ADCC 2022, lecz … wznowił ją kilka miesięcy później, aby zawalczyć na WNO 19 w swojej rodzinnej Oklahomie. Wygrał z Elderem Cruz i już na początku października zawalczy z Pedro Marinho o pas mistrzowski!

Rafael Lovato Jr to legenda BJJ. Rafael walczy w kategorii czarnych pasów już prawie od 20 lat i zawsze dostarcza walki na wysokim poziomie. 40-latek zajął 4 miejsce na MŚ ADCC 2022 i chwilę temu obwieścił całemu światu, że to koniec! Zmienił decyzję, gdy FloGrappling postanowiło zorganizować galę w Oklahoma City, gdzie swoją akademię prowadzi Rafael. W walce z Elderem Cruzem wygrał w świetnym stylu przez duszenie zza pleców. 

Jego rywalem będzie Pedro Marinho, czyli obecny champion wagi półciężkiej. Pedro w swojej ostatniej walce przegrał z Nicholasem Meregalim w formule Gi na Tezos WNO 18. Zawodnik Gracie Barra wygrał swoją ostatnią obronę pasa mistrzowskiego z Giancarlo Bodonim (obecny mistrz świata ADCC).

Zapowiada się bardzo mocna gala! Już wcześniej informowaliśmy, że na gali WNO 20 zawalczy Gordon Ryan, który powraca po problemach zdrowotnych. Gala Tezos WNO 20 będzie transmitowana na platformie FloGrappling i odbędzie się 1 października 2023 roku.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także