Luke Griffith z New Wave Jiu Jitsu zawalczy o kolejny pas mistrzowski

Foto: https://www.instagram.com/enigmajiujitsuofficial/

Luke Griffith stanie przed szansą na kolejny tytuł mistrzowski. Na ostatniej gali GrappleFest został mistrzem w kategorii do 100 kilogramów. Tym razem, podopieczny Johna Danahera zawalczy o pas mistrzowski federacji Enigma Invitational, a jego rywalem będzie Pat Shahgholi.

Luke Griffith to zwycięzca trialsów ADCC, mistrz świata IBJJF No-Gi (brązowe pasy), posiadacz pasa mistrzowskiego GrappleFest, a na swoim koncie ma również 2 wygrane pojedynki na galach WNO. Zawodnik z Republiki Południowej Afryki ma za sobą świetny czas. O klasie zawodnika z New Wave musiał przekonać się podczas ostatniej walki Santeri Lilius. Luke poddał skrętówką zawodnika urodzonego w Finlandii.

Już 27 maja 2023 roku, Luke będzie mógł dołożyć kolejny pas mistrzowski do swojej kolekcji. Walka na Enigma Invitational odbędzie się na zasadach ADCC, a walka będzie trwała 20 minut. Jego rywalem będzie Pat Shahgholi. Młody zawodnik z 10th Planet Jiu Jitsu jest posiadaczem pasów mistrzowskich federacji Finishers, a także SOGI Pro.

Panowie mieli okazję spotkać się już na dwóch turniejach, lecz nie doszło do ich bezpośredniego pojedynku. Na gali UFC Fight Pass Invitational Luke Griffith przegrał w finale z Masonem Fowlerem, a Pat Shahgholi w ćwierćfinale również z Fowlerem, natomiast na EBI 20 odpadli w ćwierćfinałach.

Wydaje się, że murowanym faworytem jest zawodnik z New Wave Jiu Jitsu.

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także