Marcin Maciulewicz vs Jackson Sousa na ADCC Scotland Invitational

Foto: https://www.instagram.com/adcc_scotland/

Marcin Maciulewicz zawalczy z Jacksonem Sousą na gali ADCC Scotland Invitational. Brązowy pas z Aligatores zawalczy z bardzo doświadczonym Brazylijczykiem za niecały miesiąc w szkockim Stirling

Dziś rano pojawiła się bardzo dobra informacja dla fanów polskiego BJJ. Obecny Mistrz Polski ADCC zawalczy z Jacksonem Sousą.

Brazylijczyk to trener Cantagalo Jiu Jitsu w Londynie i czarny pas z 3 belkami pod Ricardo Vieira. Jackson Sousa wywodzi się z Fight Zone z Rio de Janeiro, lecz od wielu lat prowadzi własną akademię w stolicy Anglii. W kategorii czarnych pasów, Jackson zdobył srebrny medal na MŚ IBJJF w 2016 roku, a w formule No-Gi dołożył złoty krążek w 2013 roku. Sousa ma również 4 złote medale na ME IBJJF, dwa w formule Gi i dwa w formule No-Gi. Na zasadach ADCC zdobył brązowy medal podczas europejskich trialsów w 2017 roku.

Marcin Maciulewicz to jeden z najlepszych zawodników w Polsce. Pomimo tego, że nadal jest brązowym pasem BJJ, udowodnił, że może rywalizować z najlepszymi. Na Mistrzostwach Polski ADCC 2023 zdobył złoty medal w kategorii do 100 kilogramów. W trzech walkach nie oddał ani jednego punktu i wygrał wszystkie trzy walki. Marcin wygrał również Mistrzostwa Polski No-Gi 2023 wygrywając wszystkie walki przed czasem. Największym sukcesem zawodnika z Warszawy są dwa medale z Mistrzostw Europy IBJJF No-Gi 2022. W swojej kategorii wagowej zdobył złoty medal, a w kategorii OPEN dołożył srebrny medal.

Będzie to jedno z największych wyzwań w dotychczasowej karierze Marcina! Gala odbędzie się 10 czerwca 2023 roku w szkockim Stirling!

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także