Marcus Buchecha Almeida gotowy na powrót do startów w BJJ?

Foto: https://www.instagram.com/marcusbuchecha/

Jeden z najbardziej utytułowanych czarnych pasów może powrócić do startów na zasadach Submission Grappling. Marcus Buchecha Almeida porzucił starty w BJJ i zajął się swoją karierą MMA. Wygrał wszystkie 4 walki przed czasem w federacji ONE.

Marcus Buchecha Almeida jest 13-krotnym mistrzem świata IBJJF na czarnym pasie. Poza tym, dorzucił 4 złote medale z Mistrzostw Świata IBJJF No-Gi. Sprawdził się również świetnie na MŚ ADCC, z których przywiózł dwa złote medale (2013 i 2017).

Brazylijczyk swoje ostatnie starty na matach grapplerskich zaliczył na ADCC 2019. W swojej kategorii wagowej przegrał w półfinale z Kaynanem Duarte, który zdobył złoty medal. Swoją ostatnią walkę stoczył w finale Absoluto z Gordonem Ryanem. Brazylijczyk przegrał ten pojedynek na punkt karny.

 

Była to ostatnia walka BJJ Brazylijczyka. Marcus skupił się na przygotowaniu do startów w MMA. Podpisał kontrakt z singapurską federacją ONE Championship. Buchechy idzie naprawdę świetnie. Wygrał on wszystkie swoje 4 walki, notując w nich 3 poddania i 1 TKO.

Brazylijczyk po ostatniej walce Mikeya Musumeciego w ONE wspomniał o swoim potencjalnym powrocie: “Every fight I watch makes me more excited to one day fight in ONE’s Submission Grappling division.”

Powrót na matę legendarnego zawodnika BJJ byłoby niesamowitym wydarzeniem. Czekamy na rozwój sytuacji i powrót Marcusa do startów BJJ po ponad 3 latach!

Źródło: https://www.onefc.com/

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także