Marcus „Buchecha” Almeida zainteresowany rewanżem z Gordonem

Jak już wiemy „Buchecha” przegrał po raz pierwszy, w organizacji ONE Championship na piątkowej gali. W ramach promocji samej gali dowiedzieliśmy się kilku rzeczy od samego mistrza świata.

Marcus „Buchecha” Almeida w ostatnich latach skupia się bardziej na swojej karierze w MMA, ale niezależnie od tego nadal jest zainteresowany rewanżem z Gordonem Ryanem. Buchecha jest najbardziej utytułowanym mistrzem świata w historii IBJJF i w pewnym momencie był uważany za najlepszego grapplera na świecie, tytuł który wielu użyłoby teraz do opisania Ryana. Pierwsze spotkanie tej dwójki było tak naprawdę kluczowym momentem w karierze obu zawodników, w sportach walki i miało miejsce na ADCC 2019.

Ten mecz był kulminacją niesamowitej passy Ryana na ADCC 2019, a wyjście z tego turnieju jako podwójny mistrz było ogromną częścią tego, co doprowadziło do tego, że został uznany za największego grapplera No-Gi na świecie. Był to również kluczowy moment w karierze Buchechy, ponieważ był to ostatni raz, kiedy rywalizował w profesjonalnym grapplingu przed podjęciem decyzji o przejściu do MMA. Po pewnym czasie rozwijania swoich umiejętności, Buchecha zadebiutował w MMA na gali ONE: Revolution 24 września 2021 roku i zanotował zwycięstwo przez poddanie w pierwszej rundzie.

W ciągu następnego roku zanotował kolejne 3 zwycięstwa w pierwszej rundzie. Z zawodowym rekordem 4-1, Buchecha okazuje się być fantastycznym zawodnikiem MMA i udowodnił, że jest ważną postacią w dywizji ciężkiej ONE Championship. Buchecha aby promować walkę, usiadł na AMA (Ask Me Anything) na Reddicie, gdzie użył konta ONE Championship, aby odpowiedzieć na pytania fanów. W pewnym momencie fani postanowili zapytać go o Ryana, a on nie szczędził komplementów na temat swojego byłego przeciwnika:

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także