Mateusz Gamrot z kolejną wygraną w UFC; piękny pokaz umiejętności chwytanych Polaka

fot. instagram.com/mateusz_gamrot

Dziś większość z nas wstała o świcie, aby na żywo oglądać kolejne starcie Mateusza Gamrota w  organizacji UFC. Polak zmierzył się z mocnym Armanem Tsarukyanem (18-3), który określany był jako najtrudniejszy dotychczas rywal Gamera. Analizy nie były mylne, a walka sama w sobie warta była każdej minuty oglądania. 

Obydwaj zawodnicy szczycili się podobnym rekordem oraz byli niemal identyczni w stosunkach SUB/KO.  Ich miejsce rankingowe w kategorii -70 kg również było nieopodal siebie, a dodatkowo ich atrybuty fizyczne oraz zaplecze zapaśnicze również stanowiło podobieństwo. Mogliśmy być pewni przysłowiowego ognia i walki o każdy centymetr. 

Nie było inaczej. I choć pierwsze dwie rundy aktywnością stójkową wskazywały bardziej na Gruzina to nie zabrakło w nich zapaśniczych młócek w których obydwaj pracowali w łańcucach ofensywno-defensywnych. Tsarukyan okazał się bardzo wymagającym i trudnym do obalenia przeciwnikiem, aczkolwiek uczyniło to walkę jeszcze bardziej widowiskową.

Kolejne dwie rundy to już zdecydowany popis aktywności chwytanej oraz pięściarskiej Gamera. Jego dojścia po dwie nogi oraz kontrola pasa przy siatce to czysta poezja i mimo tego, że nie udało mu się finalnie zająć pozycji i skontrolować przeciwnika oglądaliśmy ewidentną pracę na korzyść Mateusza, który można by rzec wyciągnął swoje najlepsze karty. 

Wiedzieliśmy, że piąta runda to już walka o wszystko i nawet z narożnika słysząc słowa Mike’a Browna (trener ATT): „…ostatnie pięć miesięcy pracowałeś właśnie na te pięć minut…” dostaliśmy jeszcze większych ciarek. Tutaj znowu popis grapplingu i zapasów Mateusza, który rzeczywiście pokazał charakter mistrzowski i udowodnił wszystkim, że jego miejsce to ścisła topka kategorii lekkiej. 

Warto dodać, że walkę oglądał sam Khabib Nurmagomedov który na swoim twitterze napisał, że mógłby obejrzeć jeszcze 5 rund takiej walki. Gamer niejednokrotnie przytaczał Khabiba jako swój sportowy wzór, a więc jeszcze bardziej cieszymy się że Mateusz spełnia swoje sportowe marzenia na pełnej ! 

Serdeczne gratulacje !

 

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także