Melqui Galvao odłącza się od Fight Sports

Foto: https://www.flograppling.com/articles/10257871-melqui-galvao-forms-new-team-opening-new-academy-in-sao-paulo

Melqui Galvao był głównym instruktorem w Fight Sports w Manaus. Była to kopalnia talentów. To właśnie z tej akademii wywodzi się złoty medalista ADCC Diogo „Baby Shark” Reis czy Mica Galvao (syn Melquiego Galvao). Brazylijczyk podjął decyzję o odłączeniu się od Fight Sports i otworzeniu własnej akademii w Jundiai. 

Melqui Galvao Jiu Jitsu otworzy się z początkiem 2023 roku. Melqui Galvao potwierdził, że jego nowa akademia powstanie na obrzeżach Sao Paolo w miejscowości Jundiai. Manaus jest ogromnym miastem leżącym na styku Amazonki i Rio Negro. Można się tam dostać jedynie za pomocą samolotu lub łodzi, co znacznie utrudniało występy zawodników w USA. Musieli oni latać przez Sao Paolo lub Rio de Janeiro. 

Kolejnym powodem, dla którego Galvao odłącza się od Fight Sports są kwestie finansowe, lecz nie udziela szczegółowych informacji na ten temat. 

Były już Fight Sports z Manaus był prawdziwą kuźnią talentów. To właśnie z tej akademii pochodzi mistrz ADCC Diogo „Baby Shark” Reis, a także 18-letni mistrz świata czarnych pasów Mica Galvao. Jest to również syn trenera i właściciela akademii.

Przeprowadzka do większego miasta ma być szansą na rozwój akademii pod względem finansowym. Kolejnym krokiem ma być otwarcie akademii w Stanach Zjednoczonych, natomiast klub w Manaus zostanie otwarty i nadal będzie kształcił młodych sportowców, którzy z czasem będą trafiać do głównej siedziby w Jundiai.

Źródło: flograppling.com

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także