Michael Langhi ” Jest 6 albo 7 osób które mogą wygrać Mistrzostwo „

Kwatera główna teamu Alliance w Sao Paulo miała w tą środę specjalny dzień. Południowy trening był pierwszym treningiem mistrza Brazylii – Bernardo Farii – po wyleczeniu jego ran na twarzy.

Wyglądam jak bym wygrał walkę MMA; Mam rozcięcia na całej twarzy – skwitował Bernardo

Fernando Terere pojawił się po specjalnym zaproszeniu, aby pokulać się ze swoimi byłymi uczniami Rubensem Cobrinhą i Michaelem oraz Michelem Langhi. Fabio Gurgel rozlosował cztery bilety na Mistrzostwa Świata odbywające się w Californii – tak jak obiecał. Szczęśliwymi zwycięzcami byli Jackie, Matheyzinho oraz Michael i Michel Langhi.

W środku krótki wywiad z Langhim dla Graciemag.

Dwoje braci wygrywa loterię ? To co to za loteria ?

Hehe, prawda … dobrze zacząłem te Mistrzostwa Świata, mam nadzieję że całość pójdzie równie gładko.

Jakie są twoje przemyślenia na temat ostatniego treningu oraz tego, że w klasyfikacji drużynowej na Mistrzostwach Brazylii Alliance przegrało z CheckMat ?

To był świetny trening. Dzięki Bogu stało się to na Mistrzostwach Brazylii a nie Worldsach. Bernardo Faria wrócił do treningów i jest bardzo pewny siebie przed Wordlsami. Jest naszym cyborgiem. Nikt w tym teamie nie pcha nas bardziej do przodu niż on. Nawet sam Terere wpadł. Dla tych z nas którzy byli jeszcze uczniami TT Jiu-Jitsu, szansa ponownego uczenia się od niego była prawdziwym przeżyciem. Kiedy był moim nauczycielem miałem jeszcze niebieski i purpurowy pas. W ostatnim okresie przygotowań do Mistrzostw Świata mam możliwość uczenia się od trzech mistrzów: Terere, Cobrinhi i Gurgela. Mogę być jedynie szczęśliwy z tego powodu.

Nauczyłeś się czegoś nowego od Terere ? Pomimo tego że był poza grą przez cały ten czas.

Jiu-Jitsu jest częścią natury Terere. Może być poza tym światem przez 10 lat, ale ciągle doskonale rozumie to co się dzieje na macie. Napełnił nas dzisiaj radością a na pożegnanie powiedział, że wróci i będzie u mnie mieszkał przez kilka dni – tak abyśmy mogli kontynuować nasze treningi. On jest kimś wyjątkowym.

Co wg Ciebie będzie łatwiejsze na tych Mistrzostwach, absoluto czy dywizja lekka ?

Pojechałem na Mistrzostwa Brazylii i nagrywałem wszystkie walki. Mogę się tylko cieszyć z tego, że nasza kategoria wagowa jest tak mocno omawiana, jak zawsze zresztą. Jestem gotowy na te zawody. Nie będę zwycięzcą, ani ja ani żaden inny zawodnik. Prawdziwym zwycięzcą będą kibice i cały sport, który ma się tylko lepiej przez posiadanie tylu pierwszoligowych sportowców. Jest 6 albo 7 osób które mogą wygrać Mistrzostwo. Ten który będzie najlepszy danego dnia wygra. Lepszy technicznie albo w lepszej formie.

Sześciu lub siedmiu ? Ty, Durinho, JT, Lepri, Caloquinha, Tanquinho … no tak. A co z twoim bratem Michelem ? Na tegorocznych Pan Amsach twój brat wygrał z mistrzem absoluto wagi lekkiej – Zachem Maxwellem. Nie jest podekscytowany szansą jaka jest przed nim ?

Fakt, Zach i Michel walczyli do tej pory trzy razy i mój brat wygrał wszystkie pojedynki. Ale to zależy od Gurgela i Jacare ponieważ będzie tam wiele dobrych brązowych pasów i wielu cięższych zawodników. Jest Ian McPherson, Mistrz Świata w kategorii i brązowy medalista w absoluto, Gustavo Junqueira … myślę, że jeżeli będzie taka potrzeba to Michel będzie gotowy i zaskoczy niektórych. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze w tym roku, i wygra te Mistrzostwa, to możemy oczekiwać pewnej niespodzianki pod koniec tego roku …

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także