Mikey Musumeci zawalczy z legendarnym Japończykiem na gali ONE

Foto: https://www.instagram.com/onechampionship/

Mikey Musumeci bardzo szybko powraca do oktagonu federacji ONE. Amerykanin zawalczy na gali ONE Fight Night w Bangkoku już 6 października 2023 roku. Rywalem wielokrotnego Mistrza Świata IBJJF będzie japońska legenda sztuk walki – Shinya Aoki!

Mikey Musumeci jest niepokonany w federacji ONE Championship i posiada pas mistrzowski w Submission Grappling w dywizji muszej. W swojej ostatniej walce, Musumeci poddał Jarreda Brooksa przez dźwignię na staw łokciowy z bardzo ciasno dopiętego trójkąta i tym samym obronił pas mistrzowski.

Tym razem, Mikey nie będzie bronił pasa mistrzowskiego, a zawalczy w pojedynku bez limitu wagowego z Aokim. Japończyk to były Mistrz Świata MMA w Shooto, DREAM, a także ONE. Shinya walczył przeważnie w nieco wyższych kategoriach wagowych. Aoki wygrał pas federacji Shooto w kategorii średniej, ale w DREAM i ONE bił się już w wadze lekkiej. „Tobikan Judan” ma za sobą 58 profesjonalnych pojedynków w MMA, a jego bilans to 47-11 (w tym, aż 30 PODDAŃ)! Aoki wygrał również ADCC Japan w 2005 roku, a w zeszłym roku przegrał w grapplerskim pojedynku z Kadem Rutolo przez decyzję sędziów.

Gala odbędzie się na Lumpinee Boxing Stadium w Bangkoku już 6 października 2023 roku!

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także