Nate Diaz przegrywa z yotuberem Jake’iem Paulem w boksie

Foto: https://www.instagram.com/jakepaul/

Nate Diaz przegrywa swój zawodowy debiut w boksie. Były pretendent do pasa mistrzowskiego UFC zawiódł w swoim debiucie bokserskim i przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów z Jake’iem Paulem. Paul to bardzo znany Youtuber, lecz w ostatnim czasie regularnie wygrywa w pojedynkach bokserskich z byłymi gwiazdami MMA.

Nate Diaz to była gwiazda UFC. Amerykanin miał nawet szansę zdobyć pas mistrzowski kategorii lekkiej, lecz przegrał z Bensonem Hendersonem na gali UFC on FOX w 2012 roku. Jego bilans w MMA to 21-13 i zaliczył, aż 12 poddań. Diaz stoczył swoją ostatnią walkę 10 września 2022 roku i pokonał Tony’ego Fergusona przez duszenie gilotynowe. Na początku kwietnia pojawiła się informacja o hitowej walce z Jake’m Paulem.

Youtuber pokonywał już takich zawodników, jak Ben Askren, Tyron Woodley czy Anderson Silva. Wszystkie te walki odbyły się w boksie, gdzie Jake wygląda bardzo dobrze. Youtuber zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko i pokonał przez decyzję sędziów Nate’a Diaza na gali federacji Most Valuable Promotions w Dallas w stanie Texas. 

Rewanż miałby odbyć się w formule MMA. Nate Diaz to wolny zawodnik, lecz Jake Paul podpisał umowę na pojedynek w tej formule z organizacją PFL. Być może rewanż odbędzie się właśnie tam, lecz nic nie zostało jeszcze potwierdzone.

Jake Paul nie jest póki co chętny na walkę z Conorem McGregorem, lecz Nate Diaz chciałby zawalczyć z Irlandczykiem po raz trzeci. Panowie po dwóch walkach mają wynik 1-1 (w pierwszej walce wygrał Diaz przez duszenie, a w drugiej odsłonie decyzją wygrał McGregor). Sam zainteresowany odniósł się do potencjalnej walki i poziomu walki w Dallas:

„Zaserwuję ci w naszej trylogii kanapkę z twojej wątroby, gościu. Tak będzie. Nie będę cię nawet bił po twarzy. To był tragiczny występ. Paul to debil, śmietnik, nic nie potrafi. Cofał się, czułem jakbym oglądał walkę przewijając ją do tyłu. Co za gówno, żałosne widowisko.”

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także