Była gwiazda UFC zawalczy z youtuberem. Nate Diaz vs Jake Paul w walce bokserskiej

Foto: https://www.instagram.com/jakepaul/

Nate Diaz wraca do walki. Tym razem nie zawalzy w oktagonie, a w ringu bokserskim z z bardzo znanym youtuberem Jake’m Paulem, który postawił już pierwsze kroki w ringu bokserskim, a jego rekord wynosi 6-1.

Gala federacji Most Valuable Promotions została zaplanowana na 5 sierpnia 2023 roku w Dallas w stanie Texas. 

Jake Paul wygrywał już z takimi zawodnikami, jak Ben Askren, Tyron Woodley czy Anderson Silva. Dopiero w ostatniej walce poniósł porażkę. Przegrał z Tommy’m Fury (przyrodnim bratem Tysona Fury) przez niejednogłośną decyzję sędziów. Jake Paul w ostatnim czasie podpisał również kontrakt z organizacją PFL i przygotowuje się do zawodowego debiutu w MMA. 

Nate Diaz walczył po raz ostatni na gali UFC 279, gdzie wygrał przez poddanie z Tonym Fergusonem. Początkowo miał on walczyć z Khamzatem Chimaevem, lecz Szwed nie wypełnił limitu wagowego. Nate Diaz wygrał w swojej karierze 21 pojedynków, a 12 z nich wygrywał przez poddanie. Zawodnik urodzony w Kalifornii jest bardzo dobrze znany amerykańskiej publiczności, pomimo tego, że nie ma świetnego rekordu w MMA (21-13), ani nigdy nie był mistrzem UFC. 

Jake Paul zapowiada, że wygra z Diazem: „Upamiętnimy pogrzeb Nathaniela Diaza, odsyłając go w trumnie do Dany”.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także