New Wave deklasuje na Enigma Jiu Jitsu. Taza, Griffith i Helena z pasami mistrzowskimi

Foto: https://www.instagram.com/danaherjohn/

W zeszły weekend odbyła się kolejna gala Enigma Jiu Jitsu. Grapplingowe wydarzenie odbyło się w Austin w stanie Teksas, a na macie mogliśmy zobaczyć wielu zawodników New Wave czy B-Team. Największe laury przypadły podopiecznym Danahera.

W najważniejszym pojedynku wieczoru zmierzył się Oliver Taza z Andy’m Varelą. Jeden i drugi to sprawdzona marka w świecie BJJ i weterani ADCC. W 40 minutowym pojedynku na zasadach ADCC, lepszy okazał się Oliver Taza, który zwyciężył z utalentowanym zawodnikiem 10th Planet Jiu Jitsu. Kanadyjczyk zachował tym samym swój pas organizacji Enigma.

W co-main evencie zawalczył Luke Griffith, który trzeba przyznać, że jest w znakomitej formie od dołączenia do New Wave. Tym razem, zawodnik z RPA mierzył się z Pat’em Shahgholi z 10th Planet. Podopieczny Danahera poddał przeciwnika duszeniem zza pleców.

Nie możemy zapomnieć o kolejnym zwycięstwie młodej gwiazdy Jiu Jitsu. Helena Crevar (znana jako Helena Jiu Jitsu Girl) obroniła pas mistrzowski Enigma Promotions w pojedynku z zawodniczką B-Team – Diana Rooney. Przypomnijmy, że Helena ma zaledwie 16 lat, a już zanotowała 18 wygranych na galach WNO i zdobyła 6 złotych medali na ADCC OPEN. Helena wygrała przez skrętówkę z Dianą, która jest brązowym pasem BJJ.

W innych pojedynkach świetnie zaprezentowali sie Landon Elmore, Adam DeGraff, Abraham La Montagne, czy Reese LaFever, którzy zostali wyróżnieni przez Johna Danahera w podsumowaniu gali Enigma.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także