Nicholas Meregali z podwójnym złotem na IBJJF PAN AMS potwierdza wysoką formę

Foto: https://www.instagram.com/nicholasmeregali/

Nicholas Meregali powrócił do startów w kimonach. Brazylijczyk w ostatnim czasie przeniósł się do New Wave Jiu-Jitsu, gdzie trenował przed Mistrzostwami Świata ADCC. Nicholas był świetnym kimoniarzem, lecz nikt nie spodziewał się, że na ADCC zaliczy taki dobry występ (3 miejsce w kat. -99 i 2 miejsce w Absoluto). Meregali powrócił do startów w Gi i od razu zdobył 2 złote medale na IBJJF PAN AMS.

Nicholas Meregali zalicza świetny comeback do formuły Gi. Nicholas był uważany za jednego z najlepszych kimoniarzy na świecie. Brazylijczyk wygrał Mistrzostwa Świata IBJJF w 2017 i 2019 roku. Na ostatnich MŚ dorzucił złoty medal w Absoluto, a w kategorii przegrał finał z Erichem Munisem (panowie spotkali się w finale kategorii i OPEN – raz wygrał Erich, a raz Nicholas). 

W 2022 roku, Nicholas Meregali przeniósł się pod skrzydła Johna Danahera i jego nowego New Wave Jiu-Jitsu, aby rozwijać się w formule No-Gi. Brazylijczyk otrzymał zaproszenie na MŚ ADCC od Mo Jassima. Niewielu ekspertów sądziło, że doświadczony kimoniarz będzie w stanie nawiązać walkę z najlepszymi grapplerami specjalizującymi się w walkach na zasadach ADCC.

Nicholas Meregali wygrał z Henrique Cardoso przez kimurę, a następnie na punkty z Yurim Simoesem. W półfinale czekał go niesamowity bój z Craigiem Jonesem, z którym przegrał minimalnie, a sam pojedynek był niesamowity! Podopieczny Danahera wygrał walkę o 3 miejsce z Rafaelem Lovato.

W kategorii OPEN, Meregali wygrał z Viniciusem Tratorem, klubowym kolegą i mistrzem ADCC – Giancarlo Bodonim. W półfinale wygrał z Tye’em Ruotolo, lecz w finale przegrał z Yurim Simoesem. 

Nicholas Meregali po kilku miesiącach trenowania bez kimon zdobył brązowy i srebrny medal na MŚ ADCC 2022. W zeszły weekend, zawodnik New Wave Jiu-Jitsu powrócił do startów. Powrót przypadł na bardzo mocno obsadzony turniej PAN. Nicholas wystartował w kategorii wagowej i absoluto.

W swojej kategorii wagowej wygrał 3 walki, wszystkie przez duszenie zza pleców. W kategorii Absoluto wygrał 4 pojedynki, zaliczając 3 poddania, a w finale wygrywając na punkty z Erichem Munisem 11-0. Cóż za dominacja ze strony Brazylijczyka. Widać, że współpraca z Danaherem skutkuje niesamowitą formą, a jiu jitsu Brazylijczyka ewoluuje na następny poziom.

CO JEST KULANE?

Przeczytaj także